Jubilat Stan Borys

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urodzony 3 września 1941 r. w  Załężu (obecnie dzielnica Rzeszowa), Stan Borys (wł. Stanisław Guzek) będzie świętował w Rzeszowie podwójny jubileusz: urodzin oraz pracy artystycznej.

Kompozytor i autor tekstów swoją karierę rozpoczął w Rzeszowie w roku 1958 od pracy w teatrze i miejscowej prasie. W 1965 był współzałożycielem legendarnej grupy “Blackout”. W 1969 r. związał się z zespołem “Bizony”. W latach 1975-2004 przebywał za granicą (USA, Kanada). Od roku 2006 koncertuje z grupą “ A Imię Jego 44” Z tą właśnie formacją wystąpi w sobotę 28 lipca na rzeszowskim Rynku. Koncert rozpocznie się o godz. 21.

Świętujący podwójny jubileusz urodzin i 50-ciu lat pracy artystycznej Borys jest laureatem wielu prestiżowych nagród, a jego piosenki “Jaskółka uwięziona”, “Spacer dziką plażą czy “Szukam przyjaciela” na trwałe wpisały się do historii polskiej muzyki pop. Jubilatowi krajanowi życzymy kolejnych sukcesów, weny twórczej i przede wszystkim zdrowia.

niemasz

do “Jubilat Stan Borys”

  1. Marika

    Piosenek Stana Borysa mogę słuchać dzień i noc. Nic mi nie poprawia humoru jak Jego piosenki.
    Jest mi bardzo bliski jako artysta oraz osoba, która dreptała w młodości po rzeszowskim bruku, a potem los rzucił daleko.
    Szkoda, że nie będę w najbliższym czasie w Rzeszowie, a szczególnie w tę sobotę na Jego koncercie. Chociaż….. to jeszcze dwa dni i tylko decyzja – wyjazd do Rzeszowa.

    Pozdrawiam Stana Borysa – wiele serdeczności przesyłam.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.