Jubileusz „Przedmieścia”

PODKARPACIE. 10 lat to już powód do świętowania

5 lutego teatr „Przedmieście” będzie świętował 10-lecie swojego istnienia. Jest to doskonała okazja do wspomnień i spotkań z wszystkimi osobami, dla których ten teatr był i jest ważną częścią życia.

– Przez ten czas poznaliśmy wielu niezwykłych ludzi, którzy wspierali nas, przyczynili się do rozwoju teatru oraz dodawali nam otuchy i wiary w niemożliwe. Teraz możemy się spotkać z naszymi przyjaciółmi z kraju, zagranicy, mecenasami, dziennikarzami, wielbicielami i podziękować im za te wspaniałe 10 lat – powiedział Maciej Szukała z teatru Przedmieście.

Podczas jubileuszu zostanie zaprezentowany wielokrotnie nagradzany spektakl „Opowieść”. Jest to autorska impresja o ludzkim losie, miłości, pracy i przemijaniu, w której wykorzystano kilka elementów oddziaływania na wyobraźnię widza – od plebejskiej muzyki przez reprodukowanie na ekranie starych fotografii oraz oszczędne słowo i symboliczny obraz. Po przedstawieniu przewidziany jest pokaz specjalnie przygotowanego filmu z fragmentami spektakli.

„Przedmieście” współpracuje także z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble, Theater Frankfurt, Accademią Internatzionale dell’ Attore z Rzymu, Forn de Teatre Pa’tothom z Barcelony i Stowarzyszeniem Processus – Le Retour d’Ulysse z Paryża. Co roku teatr organizuje różnorodne imprezy o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Są to: Międzynarodowe Spotkania Teatru Alternatywnego „Łańcuckie Noce Teatralne”, Spotkania Teatru Ziemi Łańcuckiej, Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne, warsztaty dla pań „Ścieżki kobiet”, a także zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

łs

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments