Jubileuszowa wygrana Sokoła

I LIGA MĘŻCZYZN. SOKÓŁ ŁAŃCUT – POLONIA 2011 WARSZAWA. Sokół wygrał po raz 20. w tym sezonie i nadal ma szanse na 2. miejsce przed fazą play-off.

Na początku spotkania, od momentu, kiedy na tablicy pojawił się remis 3-3, gra Polonii się zacięła. Taki stan rzeczy bezlitośnie wykorzystali gospodarze, którzy szybko odskoczyli na różnicę 7 “oczek” (10-3). Polonia nie potrafiła znaleźć recepty na szybką, kombinacyjną grę Sokoła. Często musiała faulować, za co była karana “osobistymi.” Mecz wydawał się być pod kontrolą łańcucian.

Niestety w II kwarcie koszykarze Sokoła postanowili zdenerwować swojego szkoleniowca. W tej części bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Glabas, który dał się we znaki rywalom. To po jego akcji Polonia wyszła na prowadzenie 17-16. Goście poszli za ciosem i kilka minut później prowadzili już różnicą 5 punktów (22-17). W pierwszej połowie na więcej rywali Sokoła stać jednak nie było.

Miejscowi dali się wyszaleć “młodym gniewnym z Warszawy” uporządkowali grę, grali dłużej i dokładniej pod koszem Polonii. Druga część meczu to już spotkanie pod kontrolą Sokoła.

SOKÓŁ Łańcut    70
POLONIA 2011 Warszawa    57

(16:9, 15:18, 18:11, 21:19)
SOKÓŁ: Fortuna 2, Pisarczyk 12 (1×3), Dubiel 19, Klima 17, Szurlej 2 oraz Wilczek 8, Ucinek 4 (1×3), Glapiński 3, Chromicz 0, Buszta 3 (1×3), Czerwonka 0.
POLONIA: Glabas 17 (11 zb), Michalak 11 (1×3), Kowalczyk 8 (2×2), Kucharek 3 (1×3), Jankowski 15 (3×3) oraz Holnicki-Szulc 3, Zięba 0, Łańcucki 0, Olesiński 0.
Sędziowali: A. Krasuski, J. Kuniec, A. Tracz. Widzów 350.