Julka wróciła z Grand Prix

Julka podczas domowych prób przed pierwszymi jej festiwalami. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Piosenkę Szcześniaka zaśpiewała lepiej niż… sam Szcześniak. Tak powiedział artysta, który był jurorem.

Julia Surowaniec ze Stalowej Woli otrzymała Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON. Główną nagrodę wyśpiewała piosenką „Nierealny – osiągalny” Mieczysława Szczęśniaka. Sam gwiazdor zasiadał w jury obok Joanny Zagdańskiej i Elżbiety Zapendowskiej.

Warszawski festiwal, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2007 r., ma za zadanie promowanie nie tylko młodych talentów, ale ogólnie polskiej muzyki. Co roku wybierany jest inny artysta, z którego repertuaru uczestnicy wybierają jeden utwór do prezentacji. W poprzednich edycjach swoje piosenki użyczali m.in.: Seweryn Krajewski, Maryla Rodowicz czy Jarosław Kukulski. W tym roku z nadziejami polskiej estrady spotkał się Szcześniak.

Wychowanka Barbary Myśliwiec, która w stalowowolskim Miejskim Domu Kultury prowadzi Studium Wokalne „Prymka”, pokonała ponad 70 konkurentów. Julka startowała w kategorii dzieci do lat 13, ale wyższość jej talentu musieli uznać nawet studenci. Zresztą nie po raz pierwszy, bo młoda stalowowolanka przywozi laury z różnych festiwali. Zdjęć z gwiazdami w jej domowym albumie mógłby jej pozazdrościć nie jeden fan estrady. Jest kolejną stalowowolanką, która przez dziecięce sceny zmierza do kariery. Podobnym szlakiem wędrowały m.in. Marina Łuczenko i Gosia Kotwica, która kończy nagranie do drugiej swojej płyty.

jam

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.