Justyna wygrała Puchar Walley’a

Justyna Olchowa chluba i wizytówka klubu łyżwiarskiego "Mors"

DĘBICA. Dramatyczna sytuacja finansowa, jedynego na Podkarpaciu, klubu szkolącego dzieci i młodzież w zakresie łyżwiarstwa figurowego.

Justyna Olchowa zdobyła pierwsze miejsce w Pucharze Walley’a w kategorii młodzieżowej solistek amatorek. Zawody odbyły się pod koniec ub. r. 15-letnia zawodniczka Sekcji Jazdy Figurowej Uczniowskiego Klubu „Mors” w Dębicy przyznaje, że jest to dla niej jedno z ważniejszych zwycięstw, chociaż wygrywała także inne zawody.

Dumy z osiągnięć córki nie kryje Janina Olchawa, mama Justyny, która w klubie „Mors” pełni funkcję skarbnika. – Znakomitymi wynikami mogą pochwalić się także inne zawodniczki naszego klubu – zaznacza pani Janina. – To bardzo piękny sport. Liczymy, że znajdziemy sponsorów, którzy wspierać będą naszą sekcję. Mamy nadzieję, że na pokazach i zawodach pojawi się więcej dębiczan, by kibicować naszym zawodnikom.

Klub Łyżwiarski „Mors” działa od czterech lat i jest jedynym klubem szkolącym dzieci i młodzież w zakresie łyżwiarstwa figurowego na Podkarpaciu. Obecnie w sekcji ćwiczy 20 dzieci w wieku 4-15 lat. Zajęcia prowadzą instruktorzy łyżwiarstwa figurowego Maria Jankowska-Mordarska i Łukasz Daros, medaliści Mistrzostw Polski Seniorów.

Justyna łyżwy kocha od dziecka. Treningi zaczynała w klubie hokejowym, w którym rozgrywała mecze od zerówki do piątej klasy szkoły podstawowej. Później przeniosła się do nowoutworzonej sekcji jazdy figurowej. – Bardzo lubię ten sport i nie przeszkadzają mi codzienne treningi nawet jak są wcześnie rano – mówi Justyna.

15-letnia dębiczanka startuje w amatorskich zawodach, zarówno w jeździe figurowej, jak i w łyżwiarstwie szybkim. W tańcu na lodzie może pochwalić się umiejętnością wykonania axla, jednego z podstawowych, ale i najtrudniejszych skoków, podczas którego zawodnik wyskakuje do przodu a ląduje tyłem wykonując półtora obrotu.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments