Juwenalia już za 4 miesiące

RZESZÓW. Znamy termin najważniejszych imprez studentów

W tym roku po raz pierwszy juwenalia organizowane są we wszystkich akademickich miastach Podkarpacia. Rozpoczną się w środę 11 maja i będą trwały do soboty, 14 maja.
Przez cztery dni studenci z Rzeszowa, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Przemyśla, Krosna, Mielca, Sanoka i Jasła będą bawić się na juwenaliach, jakich jeszcze w kraju nie było. Po raz pierwszy w Polsce zorganizowane zostaną w jednym czasie imprezy w miastach całego województwa. Na Podkarpaciu jest 15 uczelni wyższych, w których uczy się około 75 tys. studentów. W tym roku sejmik województwa przeznaczył 150 tys. zł. na organizację koncertów i szeregu imprez towarzyszących. Porównywalnie rok wcześniej na ten sam cel zostało przeznaczone tylko 10 tys. Na ten tydzień zaplanowane zostało spotkanie zespołu do spraw juwenaliów w skład, którego weszło po jednej osobie z każdego miasta akademickiego.

– Studenci przedstawią programy i pomysły poszczególnych uczelni. Na spotkaniu zostanie opracowany jeden, wspólny plan imprezy. Juwenalia o zasięgu wojewódzkim oznaczają koncerty zespołów z „górnej półki”, nocne seanse w kinach lub pod gołym niebem i mnóstwo imprez w klubach. Pomiędzy miastami będzie stała łączność audiowizualna. Już teraz wiadomo, że pomysł bardzo podoba się studentom – mówi Antoni Jeż, dyrektor kancelarii sejmiku województwa podkarpackiego.

Paulina Dudczak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments