Juwenalia mają być kulturalne

Tak w ubiegłym roku bawili się podczas juwenaliów studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Studenckie koncerty przy ul. Cichej.

Uniwersyteckie juwenalia, podobnie jak w zeszłym roku zakończą się plenerowymi koncertami w miasteczku akademickim przy ul. Cichej. Władze Uniwersytetu Rzeszowskiego  zapewniają, że robią wszystko, by juwenalia 2013,  nazywane od tego roku Kulturaliami, były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców ul. Cichej.

Ubiegłoroczne juwenalia studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego spotkały się z protestami mieszkańców osiedla Drabinianka. Skarżyli się na pijaną młodzież, która wałęsała się nawet po klatkach schodowych, oraz na hałas oraz dewastację, np. zaparkowanych aut.

Spotkanie z mieszkańcami
W tym roku ma być lepiej. – Jesteśmy w trakcie składania odpowiednich dokumentów niezbędnych do wydania zgody na organizacje imprezy masowej w miasteczku akademickim przy ul. Cichej – informuje Super Nowości Grzegorz Kolasiński, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. – O przedsięwzięciu został poinformowany przewodniczący rady osiedla, który zwoła spotkanie organizatorów z mieszkańcami, podczas którego zostaną omówione kwestie związane z zabezpieczeniem terenu w taki sposób, aby przedsięwzięcie w jak najmniejszy sposób przeszkadzało mieszkańcom pobliskich osiedli – mówi Grzegorz Kolasiński.

Rzecznik prasowy UR dodaje, że koncerty w tym roku zaczynają się w czwartek, a nie tak jak w roku ubiegłym, w środę. – Koncert w pierwszy dzień będzie się kończył około godziny 24, tak aby w mniejszym stopniu odczuły to osoby pracujące – mówi Grzegorz Kolasiński.

Hektor będzie pilnował porządku
Porządku podczas koncertów zapewni  firma ochroniarska Hektor z Krakowa. – Organizatorzy również będę wnioskować do straży miejskiej  i policji o wzmożone patrole wokół terenu przedsięwzięcia – mówi Grzegorz Kolasiński z UR. -  Alkohol podczas festiwalu będzie sprzedawany na wyznaczonym ogrodzonym terenie zgodnie z przepisami o imprezach masowych – informuje rzecznik URz.

I Podkarpacki Festiwal „KultURalia” rozpocznie się 11 maja. Festiwal potrwa 9 dni. Masowy charakter będą miały koncerty plenerowe w miasteczku akademickim UR. Koncerty potrwają cztery dni, od  16 do 19 maja (od czwartku do niedzieli). W czwartek koncert zakończy się o północy, w następnie dni o 2 w nocy.

Piotr Samolewicz

do “Juwenalia mają być kulturalne”

 1. asd

  Hm, po co moderacja, skoro przeszedł komentarz pana ‚JN’?

 2. asd

  PRz dalej chciała wspólne juwenalia na miasteczku, ale URz uparł się, żeby zeszłoroczne były u nich na co nie zgodziła się PRz więc szlag trafił wspólne juwenalia. Powinny być wspólne na miasteczku PRz, byłoby to z korzyścią dla wszystkich.

 3. ter

  to luz. Ale Bracia Fagot? Ale jazda. Chciałem iść z dziećmi na Luxtorpedę ale nie wiem kiedy grają Ci goście od bluzgania i dziwek.

 4. JN

  Znowu pijane kreatury będą drzeć paszczękami i otworami gębowymi po nocy. Przydałaby się do czegoś policja i zrobiła im ścieżkę zdrowia to może by coś wyrosło z tego bydła.

 5. majstefan

  a nie lepiej było by zrobić w miasteczku politechniki?

 6. esque

  kulturalne juwenalia:d
  zwłaszcza z zespołem weekend.
  normalnie kultura przez duze K

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.