Już 200 inwestorów!

TARNOBRZEG. Cztery nowe pozwolenia na działalność w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dwusetne pozwolenie na rozpoczęcie działalności w TSSE odebrała w miniony piątek firma Federal-Mogul Gorzyce S.A. Inwestor zajmuje w strefie około 6 ha powierzchni i deklaruje, że jej nakłady wyniosą prawie 30 mln zł. Firma rozwijać będzie swoją działalność w branży samochodowej i mechanicznej.

Podczas piątkowej uroczystości, pozwolenia otrzymało jeszcze trzech innych inwestorów. Pierwszy, Warszawski Dom Handlowy S.A. zainwestuje w Ożarowie, firma Uniwheels Production sp. z o.o. w Stalowej Woli, a Nowy Styl sp. z o.o. w Jaśle.

Stalowowolski inwestor deklaruje, że zainwestuje 49,3 mln zł i będzie zajmować się produkcją kół aluminiowych oraz form odlewniczych.

W Jaśle, inwestor ma zainwestować 15 mln zł i będzie kontynuował produkcję krzeseł, foteli, mebli do siedzenia, elementów metalowych do krzeseł.

W Ożarowie WDH S.A. chce zainwestować 26 mln zł. Firma zajmować się ma produkcją samoprzylepnych etykiet w dowolnej kolorystyce i kształcie, które umieszczane są na gazetach, butelkach i środkach czystości.

W ubiegłym roku, w TSSE, która posiada dziewiętnaście podstref na terenie całego kraju, zainwestowano 496 mln zł. Pracę otrzymało w niej 3182 osoby, na terenie Tarnobrzega 152 osoby.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments