Już jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

Fot. Archiwum

JASŁO. Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty za udział w zamieszkach podczas ubiegłotygodniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno.

Policjanci systematycznie  identyfikują i rozliczają pseudokibiców, którzy w minioną środę złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło. By przerwać bijatykę pomiędzy szalikowcami,  Policja wkroczyła na stadion i przywróciła porządek publiczny. Do incydentu doszło podczas przerwy  w meczu z krośnieńskimi Karpatami.

Już następnego dnia, policjanci zidentyfikowali pierwszych  stadionowych chuliganów. Zostali oni zatrzymani  i trafili do jasielskiej komendy. Wraz z upływem czasu  funkcjonariusze na podstawie m.in. analiz zapisu kamer video ustalali nazwiska kolejnych mężczyzn, którzy uczestniczyli w burdzie na stadionie. Efektem tej pracy jest zatrzymanie  następnych  pięciu pseudokibiców w wieku od 21 do 25 lat.

W sumie zatrzymano już 11 osób, które brały udział w zamieszkach podczas meczu. Są nimi młodzi mężczyźni głównie z Krosna i Jasła. Wszyscy usłyszeli zarzut wdarcia się na murawę stadionu w czasie masowej imprezy sportowej. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstwa. Część z nich poddała się  dobrowolnie karze ograniczenia wolności polegające na nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne, pozostali karze  grzywny. Ponadto przez dwa lata nie będą mogli uczestniczyć w imprezach masowych o charakterze sportowym na terenie całego kraju.

Policjanci nadal  identyfikują kolejne osoby i przewidują kolejne zatrzymania.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments