Już na Święta większy zasięg cyfrowej TV

Nowy nadajnik z wieży na rzeszowskiej Baranówce będzie emitował sygnał tzw. trzeciego multipleksu cyfrowego na kanale 35.

RZESZÓW. Wcześniej niż wynika to z harmonogramów, firma Emitel uruchomi kolejne nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej.

Dzięki temu jeszcze przed Wielkanocą, a nie 27 kwietnia zwiększy się zasięg tzw. trzeciego multipleksu cyfrowego.

Wśród nowych nadajników znajdzie się również ten w Rzeszowie na wieży telewizyjnej na Baranówce. Na kanale 35 będzie on emitował sygnał obejmujący programy: TVP 1, TVP 2, TVP Info (Rzeszów) oraz TVP Kultura i TVP Historia. Sygnał dotrze do mieszkańców Rzeszowa i okolic.

Do odbioru sygnału cyfrowego wystarczy zwykła antena, ale niezbędny jest telewizor obsługujący format MPEG-4 lub zakupienie specjalnego dekodera w przypadku starszych odbiorników.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jimik
jimik
9 lat temu

kanał 35, ale ja mam w TV inne parametry- więc jakie ??

Adam
Adam
9 lat temu

To panowie redaktorzy nie jest takie proste by na byle jakiej antenie odebrać poprawnie sygnał cyfrowy. Sygnał cyfrowy zawiera w swoim strumieniu całą paczkę danych które są niezbędne do poprawnej pracy odbiornika TV lub tunera .Czasem zdarzyć się może że wystarczy byle kawałek drutu ale najczęściej musi być poprawna instalacja antenowa zakresu IV-V pasma TV.Wielu odbiorcom przysparzać będzie odbiór wielu kłopotów niczym obejrzą wyśmienity obraz na swoim telewizorze.Dużo mieszkańców skusiło się na „okazje” i kupowali bez zastanowienia się nowe odbiorniki TV z tunerem starej generacji MPEG-2 co niestety ich zawiedzie i poczują się oszukani .Pozostanie im dokupienie zewnętrznego tunera /set-top-box/… Czytaj więcej »