Już teraz walczą o studia i stypendia

Aż 1200 uczniów z całego kraju, m.in. z Warszawy, Krakowa, Puław, Bytomia i Białegostoku, wzięło udział w II etapie (okręgowym) Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W Rzeszowie o zakwalifikowanie się do finału walczyło około 800 uczniów z naszego regionu. Najlepsi dostaną się na studia, będą mieć zapewnione darmowe miejsce w domu studenckim i stypendium.

Uczestnicy musieli wypełnić pisemny test jednokrotnego wyboru złożony z 50 pytań oraz odpowiedzieć pisemnie na sześć pytań problemowych. Jak oceniają poziom trudności uczestnicy?

– Konkurencja jest większa niż myślałem. Zdarzały się pytania proste typu: kto wydaje zgodę na budowę domu jednorodzinnego, oraz podchwytliwe. Mam nadzieję, że poszło mi nieźle – mówi Bartłomiej Byjoś z I LO w Rzeszowie, pasjonat prawa i wiedzy o społeczeństwie.
Była to już II edycja ogólnopolskiej olimpiady prawniczej organizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. Zainteresowanie było dwukrotnie wyższe niż rok temu. Finał olimpiady odbędzie się w marcu w WSPiA. Przejdzie do niego tylko 30 najlepszych uczniów z całej Polski.

Laureat I miejsca otrzyma nieodpłatne studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz nieodpłatne zakwaterowanie w wielomieszkaniowym Domu Studenckim WSPiA przez cały okres studiów (w pokoju jednoosobowym) oraz miesięczne stypendium w wysokości 200 zł (przez cały okres studiów).

Dla potrzeb olimpiady została utworzona strona internetowa www.olimpiada.wspia.eu i profil na Facebooku. Patronat honorowy objął minister sprawiedliwości.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments