Już w weekend wielkie ściganie

KOLARSTWO. Lubisz jeździć na rowerze? Sprawdź swoje możliwości i wystartuj w “Skandia Maraton Lang Team”, która już w niedzielę zawita do Rzeszowa.

W najbliższą niedzielę (9 września) w Rzeszowie odbędzie przedostatnia runda tegorocznych zmagań “Skandia Maraton Lang Team”. Dzień wcześniej (8 września) do rywalizacji przystąpią zawodnicy, którzy walczyć będą w „Górskich Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosportu w kolarstwie szosowym” oraz „Wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa w górskim kolarskim wyścigu szosowym amatorów”.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa i nie tylko do udziału w tych zawodach i kibicowaniu na trasie wyścigu. Stolica Podkarpacia już nieraz pokazała, że jest zakochana w kolarstwie i jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie – przekonuje główny organizator zawodów, Czesław Lang, który będzie obecny w Rzeszowie i przy okazji przeprowadzi rozmowy z władzami miasta na temat wyścigu Tour de Pologne 2013, którego jeden etap miałby przebiegać przed Podkarpacie. Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Rzeszowa, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie TVP, TVP Sport i TVP Info.

Przedostatnia odsłona
Rzeszowska runda “Skandii”, do której start przewidziano na rzeszowskim Rynku (godz. 11) będzie przedostatnią w tegorocznych zmaganiach. Finał zaplanowano 22 września w Kwidzynie. – To jedna z najcięższych tras w kalendarzu Skandia Maraton Lang Team. Dystans Mini jest dość łatwy i tak jak pozostałe dystanse dojazd do rund i powrót, prowadzi głównie drogami asfaltowymi. Dystans Medio i Grand Fondo są wymagające fizycznie i technicznie. Kilka stromych, krótkich podjazdów, elementy techniczne, oraz kręte zjazdy to elementy, na które trzeba być przygotowanym. Dla miłośników dwóch kółek i tych najmłodszych członków rodziny Skandii tradycyjnie przygotowano, krótki i łatwy dystans rodzinny – tak rzeszowską “Skandię” charakteryzuje oficjalna strona internetowa imprezy. Zawodnicy będą rywalizować na czterech dystansach: Rodzinna parada (9 km), Mini (36 km), Medio (54 km), Grand Fondo (84 km). – Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego też warto spróbować i sprawdzić się w rywalizacji i innymi zawodnikami – przekonuje Lang. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody, w wśród wszystkich uczestników dystansów Mini, Medio i Grand Fondo rozlosowane zostaną równie atrakcyjne upominki.

Początek w sobotę
Dzień przed zawodami Skandia Maraton Lang Team odbędą się „Górskie Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosportu w kolarstwie szosowym” oraz „Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa w górskim kolarskim wyścigu szosowym amatorów”. Oba wyścigi wchodzą w cykl Pucharu Fiat Lang Team. Przygotowane zostały dwa dystanse. Krótszy liczy 63 kilometry, a dłuższy 98 km.

Zapisy do “Skandii” przyjmowane będą w biurze zawodów (Rynek) w sobotę (godz. 16-19) i niedzielę (8-10.30). Więcej informacji na temat weekendowej imprez i zgłoszeń do wyścigów: http://www.skandiamaraton.pl/ i www.pucharfiatlangteam.pl

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments