Już wkrótce rusza proces księdza z Małej

RZESZÓW. 17 maja (wtorek) w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie rozpocznie się proces 51-letniego ks. Romana J, byłego proboszcza podropczyckiej miejscowości Mała, oskarżonego o molestowanie dziewczynek.

Proces duchownego miał się rozpocząć w marcu, ale termin pierwszej rozprawy został przesunięty ze względu na chorobę sędziego.

Ks. Romanowi J. zarzuca się molestowanie seksualne trzech dziewczynek poniżej 15 lat i obcowanie płciowego z nastolatką, poniżej 18 roku życia. Zdaniem śledczych do molestowania młodszych dziewcząt miało dojść w latach 2003 – 2005, starszej w 2007 roku. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, duchownemu będzie groziło do 12 lat pozbawienia wolności.

ksz

do “Już wkrótce rusza proces księdza z Małej”

 1. Ewa

  kolejna kompromitacja rzeszowskiej prokuratury. księdza z Hłudna tez skazują juz od 3 lat i co? Okazuje sie ,że te wszystkie oskarżenia księży to LIPA! Sztuczna sensacja a jak przychodzi do czego i nie ma podstaw do osadzenia to księdza nie ma kto przeprosic za zszargane imię….

  • Kunegunda

   Dlaczego ludzie z taką nienawiścią odnoszą się do księży? Teraz każdy może zemścić się za byle co , oskarżając o pedofilię lub molestowanie seksualne. Jak można niewinnych ludzi tak szkalować? Gdzie Ci ludzie mają sumienia? Przecież takie krzywdy trzeba kiedyś wynagrodzić. W jaki sposób spowiadają się ? Przecież są to naogół katolicy. Jeśli nawet zdarzają się wykolejeńcy to nie można uogólniać tego. Inaczej my też jesteśmy mordercami , gwałcicielami, etc. A oskarżając o takie rzeczy niewinnego człowieka to okropna krzywda dla niego. Ludzie opamiętajcie się!!!

 2. Natasza

  Z jego twarzy widać że jest niewinny

 3. alex

  a jak się nie potwierdzą, to jak krzywdy zostana naprawione

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.