Kabanos i Zacier w piątek w Rzeszowie

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Dwaj giganci sceny niezależnej – Kabanos i Zacier – wystąpią w piątek, 18 października, w klubie „Pod Palmą” w ramach trasy „Wódka i Zakąska” Tour 2013.

Zacier to skrót od: Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących. Grupa powstała ok. 1985 roku z inicjatywy Mirosława Jędrasa, wokalisty, gitarzysty i klawiszowca. Jędras – z wykształcenia lekarz, doktor medycyny – wielokrotnie współpracował z Kazikiem Staszewskim. Napisał utwór „Odpad atomowy” wykonywany później przez Kazik Na Żywo i Elektryczne Gitary.
Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Mają na swoim koncie kilka udanych tras koncertowych i dwie wydane (w tym jedna sprzedana w całym nakładzie) płyty. 10 marca 2012 premiera ich trzeciego albumu „Kiełbie we Łbie”, który jest kolejnym ewolucyjnym krokiem do przodu w karierze tej absolutnie szalonej i nieobliczalnej cienkiej kiełbasy.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments