Kaczyński w Rzeszowie: – Trzeba naprawić państwo!

- Mamy rząd, który, zamiast rozwiązywać problemy, prowadzi politykę transakcyjną – mówił w sobotę na Politechnice Rzeszowskiej Jarosław Kaczyński. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Krytyka polityki Donalda Tuska głównym tematem spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami na Politechnice Rzeszowskiej.

– Zadaniem nr 1 jest odrzucenie tego rządu – mówił w sobotę w Rzeszowie Jarosław Kaczyński. Na spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości w sali Politechniki Rzeszowskiej przyszło około 400 osób. Przez 2 godziny Kaczyński przedstawiał zebranym założenia programu „Alternatywa” oraz krytykował politykę obecnego rządu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Według prezesa PiS Polska powinna rozwijać się 4-5 proc. szybciej niż obecnie. – Żaden kryzys nie powinien dzisiaj Polsce grozić, ale mamy rząd, który nie jest w stanie prowadzić polityki nakierowanej na cele społeczne. Zamiast rozwiązywania problemów rządzący chcą pokazać, że są fajni np. grając w piłkę – mówił Kaczyński. Jego zdaniem rząd PO-PSL prowadzi politykę transakcyjną, w której najważniejsze są interesy wielkich grup lobbystycznych.

Dużo miejsca w swoim wystąpieniu szef opozycji poświęcił trudnej sytuacji na rynku pracy. – Absolwentom można pomóc – przekonywał i wyliczył 3 główne przeszkody na jakie napotykają młodzi ludzie: biurokrację, układy oraz brak pieniędzy. – Ludzie wchodzący na rynki są niszczeni przez urzędy skarbowe, przez administrację, a bywa też, że przez gangsterów. Tu trzeba naprawić państwo, tu leży ogromny rezerwuar jego siły – przekonywał Kaczyński.

Z nieufnością prezes PiS podszedł do ogłoszonego ostatnio programu utworzenia spółki “Inwestycje polskie”, która ma prowadzić w imieniu rządu inwestycje publiczne na kwotę 40 mld zł. – – Obawiam się, że przedsiębiorstwa rozegrają nie specjalnie uczciwą grę o łatwy pieniądz, albo wręcz pieniądz za darmo – ocenił Kaczyński. Według niego taka sama suma przeznaczona na dofinansowywanie własnej działalności gospodarczej da dużo lepsze efekty. – Postawmy każdemu, kto dostaje od państwa 100 tys. zł tylko jeden warunek, że ma zatrudnić 1 osobę. To jest już 800 tys. miejsc pracy – przekonywał.

Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla Donalda Tuska, kontynuowanie manifestacji na ulicach miast oraz budowę szerokiego frontu przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi. Swoje wystąpienie zakończył słowami, które powiedział tuż po przegranych wyborach w 2011 roku: – Przyjdzie czas Budapesztu w Warszawie.

Arkadiusz Rogowski

21
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
NataliatomNataliamaksstarszy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Panie Bimbało, co ma Bóg do populistycznej retoryki i rozdawnictwa debetowego jegomości Jarosława, a? I skąd pomysł, że ja mam dochodzić do takich samych wniosków, w kwestii czegokolwiek, jak Pan? Czy Pan jesteś prawdą objawioną i jedynym, który zna właściwe odpowiedzi? Pozwolę sobie mocno wątpić. Nie bez kozery JK przegrywa wybory. To, że Pan uważasz wyborców, głosujących inaczej niż byś chciał oraz mających odmienne zdanie, za miernoty-to już pański problem. A o moje „zbawienie” niech się Pan nie martwi, bo może ja w Boga nie wierzę i wtedy owo zbawienie miałabym w głębokim poważaniu? A jeśli wierzę, to już moja… Czytaj więcej »

Natalia
Gość
Natalia

No zaiste Panie K.Bimbało, powiadaj Pan dalej, jak to Jarosław Polskę Zbaw Kaczyński dojdzie do władzy i nomen omen nas zbawi. Póki co dziś, pod pozorem poważnych debat wg starannie opracowanego scenariusza politycznego, pokazuje nam swoją twarz „męża stanu”. To jednak, co go charakteryzuje i czym kupuje poklask wiernych, to debetowe rozdawnictwo! A zatem: daje, choć nie ma z czego, bo pusto w skarbcu. Jakież to znamienne dla JK. No ale jednego możemy być pewni, gdyby wrócił : pozamyka kogo się da, a resztę pośle do świątyń, by wymodliła mamonę na rozdawnistwo planowane.

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Z całym szacunkiem Natalio , ale pleciesz bzdury nie trzymające się kupy i nie ja Cię chce z tego wyprowadzić. Zapoznaj się lepiej czytając uważnie co było podane na naradzie gospodarczej zorganizowanej przez PIS , potem dokładny komentarz do tego z piramida w/g mgr.ekonomii J.Vincenta Rostowskiego i następnie porównaj z III-cim expose Donalda Tuska .Po wnikliwym przeanalizowaniu tych faktów powinnaś dojść do takich samych wniosków jak ja i konieczności głupich wycieczek . Zbawić zaś może Cie tylko Bóg Wszechmogący , jeśli coś n/t zasłyszałaś od swoich dziadków?.

tom
Gość
tom

trafnie ,j…e.ć PIS

maks
Gość
maks

Plujecie jadem jak te żmije. Tylko osoba psychiczna wyczuje to schorzenie u bliźniego. Stąd te wasze insynuacje.

Naród rzeszowski – toż to potomkowie wsi. Ojciec z matką suchy chleb na wsi jedzą, żeby synuś czy córunia studia w Rzeszowie zaliczyli, mieszkanko kupili i udawali mieszczuchów. A to w pierwszym pokoleniu nie tak prosto mieć mentalność mieszczucha – bez przerwy patrzy się, żeby być trendy i Tuska popierać póki przy władzy.

marika
Gość
marika

Swojak
czy jesteś lekarzem psychiatrą i tak bez badania, za sam wygląd, każesz odstawić danego delikwenta do psychuszki?

Przeczytaj „Oddział chorych na raka” Sołżenicyna – może coś zrozumiesz.

starszy
Gość
starszy

POpaprancy wkurzeni że lud na Jarka przyszedł. Metoda POpaprancow – ośmieszyć wszystko co z PIS-em związane a szczególnie wyborców, że średnia 63 lata – gdybyś miał troszkę szacunku dla swojej matki to byś głupot nie pisał, ale ciebie tuskomatoły nakręcają, więc wartości innych ty nie dostrzegasz. Zal Polski.

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Z zażenowaniem czytam te głupkowate teksty nie mające nic wspólnego z logicznym myśleniem. Nawet dziecko zdrowe na umyśle nie pisałoby takich głupot :fretka , lukas,rysiek,, franuś, swojak,clonx, polityk !!. Można spierać się, dyskutować , ale tylko w przypadku gdy się ma mózg większy od laskowego orzecha. Inaczej robi się krzywdę społeczeństwu na koszt którego się żyje. Tym co nie wiedzą o czym piszą zalecam przeczytanie artykułu w GPC p/t Lech Kaczyński miał racje. Jest to dowód sądownie udowodniony jak do dziś taka miernotą społeczną nieświadomą na kogo głosuje ŁATWO rządzić. Jeśli WSI i jej synekury do dziś działające pochłaniają w… Czytaj więcej »

polityk
Gość
polityk

mieszkancy rzeszowa? haaaa przywiezieni autobusami z okolicznych wiosek, gzdie byly koscielne agitacje i darmowa wycieczka z wyzywieniem. Czy ten Jarek taki naiwny? a sztab przebiegly? czy naprawde wierzy ze narod rzeszowski pognal go sluchac?

clonx
Gość
clonx

kaczynski nie ma pojecia jak naprawic panstwo. chce tylko rzadzic za wszela cene. partia leppera byla mniej populistyczna.

swojak
Gość
swojak

Najwieksza naprawa Panstwa Polskiego to odstawienie chorych umyslowo takich jak on na przymusowe leczenie.

marika
Gość
marika

Co to za określenie „Stary Jarek”?
Czy On jest starszy od Prezydenta Ferenca, którego tak w Rzeszowie od lat wybieracie i jeszcze długo wybierać będziecie?

mono
Gość
mono

To PIS uchwalił chociażby dwie społeczne ustawy dla ludu, z których korzystamy:
1) wykup mieszkania społdzielczego za niewielką kwotę
2) zniesienie podatku od spadku i darowizn dla osób najbliższych (szczególnie dzieci).

Teraz mieszkania babć wykupione przez wnuczków za symboliczną złotówkę idą na sprzedaż za 200 000 zł.
Chociażby za ten prezent podziękujcie p. Adamowi Bieli z PIS.

franuś
Gość
franuś

trzeba ekshumować pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej-część już może iść na reliwie

spowiednik
Gość
spowiednik

cicho cicho , nadchodzi prorok stary jarek , dzieci miejcie się na baczności słuchajcie rodziców bo jarek was porwie uhhhh!!!!!!

rysiek
Gość
rysiek

Pan Kaczyński jak dojdzie do władzy obniży podatki najbogatszym (tak jak poprzednim razem) i gospodarka ruszy z kopyta !
A Liderka podkarpackiego PiS (Józefa Hrynkiewicz z Warszawy) weźmie ostro za mordy tutejszych notabli pisowskich, którzy nic nie robią tylko narzekają

Lukas
Gość
Lukas

Zdjęcie 1: Czy to Fluferki Pana Prezesa czy może Solidarności? Rozdawały cukierki czy Geriawit?
Zdjęcie 2: Czy to na pewno mieszkańcy Rzeszowa? Śmiem twierdzić że partyjne autobusy przywiozły z powiatu.
Zdjęcie 4: Piękne zdjęcie oddające głębię przydatności Pana Szlachty. Sam nagrywa to przynajmniej nikt mu plagiatu nie zarzuci!
Zdjęcie 5: Jak to Pan Ożóg pytaniami sterował!
Zdjęcie 6: Pańskie oko konia tuczy i tym razem pan Ortyl sprawdza osobiście czy przywiezieni „widzowie” na flaszeczkę nie uciekli do studentów.
Zdjęcie 7: Przedstawiciele Stowarzyszenia Przepukliny Podkarpackiej.
Zdjęcia nie opisane to przypadkowe uruchomienie migawki.

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Krótko i węzłowato samo się nic nie zrobi !. Polecam dodatkowo przeczytać w GPC -art Afera w SN i mafia paliwowa!

fretka
Gość
fretka

Super fanklub! Średnia wieku osób na sali to 63 lata! Gratulacje! Niedługo wszyscy na emeryture pójdą, albo i nie dożyją i elektorat się zmniejszy

bartekn
Gość
bartekn

AHA komentarz na poziomie

Kevin
Gość
Kevin

Niezłe bzdury wypisujesz. Więcej młodzieży było niż na spotkaniu z paliKotem.