Kaczyński: – Zamordowano 96 osób. To niesłychana zbrodnia!

Porucznik Artur Wosztyl (z lewej), pierwszy pilot Jaka-40, potwierdził wczoraj zeznania technika pokładowego Jaka-40, Remigiusza M., który w piątek miał popełnić samobójstwo (obok Ewa Błasik w trakcie posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154 M w Sejmie).

WARSZAWA. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej zarzuca rządowi fałsz.

– Zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP, innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego. To jest po prostu niesłychana zbrodnia – mówił wczoraj na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej, Jarosław Kaczyński. To właśnie komisja Macierewicza jako pierwsza zajęła stanowisko wobec doniesień “Rzeczpospolitej” o śladach materiałów wybuchowych na szczątkach wraku prezydenckiego tupolewa. Obok polityków Prawa i Sprawiedliwości głos zabrali również członkowie rodzin oraz osoby kluczowe dla śledztwa.

Kaczyński stwierdził, że czarna skrzynka mogła zostać sfałszowana. – Mamy ślady wybuchu, a każe się nam wierzyć, że to zbieg okoliczności (…) Wszystko wskazuje na to, że był zamach – mówił. Według niego, odmowa ujawnienia dokumentów związanych z katastrofą w Smoleńsku “jest tylko przyznaniem się do tego, że się chce coś przed społeczeństwem ukryć”.

Prezes PiS powiązał również nowe fakty z rzekomym samobójstwem Remigiusza M. – technika pokładowego Jaka-40, który był jednym ze świadków katastrofy. Według Kaczyńskiego, wysoce prawdopodobna jest hipoteza o zabójstwie Remigiusza M., dlatego trzeba nadać śledztwu w tej sprawie “charakter taki, jaki mieć powinno”, mając na myśli hipotezę zabójstwa.

Na posiedzeniu komisji zacytowano również zeznania Remigusza M., z których wynika, że kontroler miał zezwolić na zejście do “wysokości decyzji” 50 m, na której załoga miała zdecydować, czy wyląduje. Potwierdził je porucznik Artur Wosztyl, dowódca Jaka-40. – Nie jestem raczej człowiekiem, który pomyliłby 50 metrów ze 100 metrami, dlatego też zdziwiło mnie, że pewnego elementu nie było w stenogramie. Nie wiem z jakiej przyczyny – mówił. Antoni Macierewicz zaapelował do prokuratora generalnego oraz ministra spraw wewnętrznych, który decyduje o ochronie BOR, o objęcie porucznika Wosztyla ochroną.

Ostre słowa padły z ust rodzin ofiar. – Mieliście przed oczyma ten samolot, który zleciał z wysokości kilkunastu metrów i ośmielaliście się nam wmawiać, że to jest normalna katastrofa lotnicza, że to brzoza złamała skrzydło. To oburzające, to haniebne, powinniście się wstydzić – mówiła Ewa Kochanowska, wdowa po rzeczniku praw obywatelskich, Januszu Kochanowskim.

“Fałsz i obłudę” zarzucił rządowi ojciec nawigatora podczas lotu Tupolewa do Smoleńska, Artura Ziętka. – Jak można tę sprawę ciągle gmatwać, zamiatać pod dywan. Jak można oczerniać pilotów, że nie znali języków? Czy to jest rząd polski, czy to jest pachołek ruski? – pytał. – Wszystko co ważne w tym śledztwie, musimy wymuszać – mówili członkowie rodzin, zaś senator Alicja Zając stwierdziła, że “prawda jest bliżej niż nam się wydaje”.

Ewa Błasik powiedziała m.in., że służby specjalne od katastrofy cały czas zastraszają ją, rozłączają rozmowy telefoniczne. – To są ich metody działania, zastraszania wdów po poległych pilotach – powiedziała wdowa po generale Andrzeju Błasiku.

Arkadiusz Rogowski

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
kursus onlinenomen nesciorzeszowiaksatnkazik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

…Links…

[…]The full look of your web site is magnificent, let well as the content material![…]…

nomen nescio
Gość
nomen nescio

Jeżeli wszystkie wykresy, nagrania, parametry i tabele, do tego pomiary, analizy, zdjęcia, wygląd, obrażenia oraz zeznania itd. wskazują na wybuch, a nawet na dwa wybuchy, to może to był(y) po prostu wybuch(y)?

Niezależnie od tego, że jakaś skrzynka pokazuje coś innego. Tylko jedna skrzynka, manewrowana miesiącami i ukrywana.
Po zeszłotygodniowym zamieszaniu jedno jest pewne – koniec rozmowy w wersji ‘czy naciskał gen. Błasik, czy prezydent’. Teraz już rozmawiamy o tym, czy to trotyl, czy nitrogliceryna. (Teresa B.)
PS były czasy, że 98 % ludzi twierdziło, że ziemia jest płaska, a teoria kopernikańska była spiskową …

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

rzeszowiaczku – czy przypadkiem nie było cię dzisiaj z nocnikiem w Chabówce na stacji benzynowej??.

satn
Gość
satn

Jarku, dlaczego pozwoliłeś polecieć bratu samemu???
Co chciałeś przez to osiągnąć??

kazik
Gość
kazik

a, żebyś ty prezesie sraczki dostał z takim gadaniem

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

A czy oszalaly kartofel zostanie pociagniety do odpowiedzialnosci za pomowienie ?
Prawo jest ponoc jednakowe DLA WSZYSTKICH W POLSCE.
Jak demokracja to dotyczy to KAZDEGO !!

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

„rzeszowiak ” – marnym prochem jesteś – na tyle durnym aby w ten sposób wspominać o równości prawa?.

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Czy rozumiesz bimbusie ze kazdy jest jednakowo odpowiedzialny za to co czyni i mowi wedlug konstytucji ? Kazdy z nas jezeli przekracza PRAWO KARNE musi za swoj czyn odpowiedziec i poniesc konsekwencje. Pomowienie innej osoby a wiec oskarzenie o cos czego nie uczynil lub co nie zaistnialo to CZYN HANIEBNY i jako taki podlega sciganiu wedlug PRAWA KARNEGO w Polsce.
Tylko do ludzi chorych umyslowo mozna nie stosowac tej zasady jako ze nie wiedza co mowia i czynia.

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

stanij sam w zadumie przed lustrem – zadumaj sie nad swoją „twórczością”

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Wystarczy ze dumalem nad twoja tworczoscia. Do dzisiaj nie moge spokojnie czytac komentarzy.

Speedy
Gość
Speedy

Zbrodnią jest, że Ty tam z bratem nie leciałeś!

bajbus
Gość
bajbus

szybka izolacja pozwoli ci chłopie jeszcze zyć-szok,.Schorzenie sięgnęło apogeum