Kamil Walaszczyk – z Resovii do Stali

Kamil Walaszczyk po 4 latach opuścił Resovię. Przez dwa najbliższe sezony ubierać będzie koszulkę Stali Stalowa Wola.

PIŁKA NOŻNA. II LIGA Z rzeszowskiego klubu odchodzą kolejni zawodnicy, ale obrona – najmocniejsza formacja – pozostanie bez zmian.

Kamil Walaszczyk opuszcza Resovię. Piłkarz, który przez cztery lata kreował grę “pasiaków”, przeniósł się do Stali Stalowa Wola. Klub z hutniczego grodu kusi również Wiesława Kozubka. Podpora rzeszowskiej defensywy wstępnie porozumiał się z Resovią, wczoraj wynegocjował nieco lepsze warunki, ale podpisu pod nowym kontraktem jeszcze nie złożył. – Nic nie stoi na przeszkodzie, bym wysłuchał tego, co mają do zaoferowania działacze innego klubu – tłumaczy Kozubek.
Miłych wspomnień znacznie więcej.

Kamil Walaszczyk dylematów nie miał. – Cztery lata to szmat czasu, uznałem, że pora coś zmienić. To była moja decyzja, nikt mnie nie zmuszał do opuszczenia Resovii – podkreśla piłkarz, który otrzymał także propozycje z Arki Gdynia i Wisły Płock.
Nie tak dawno podpadł kibicom, przez jednego z chuliganów został nawet uderzony, ale – jak przyznaje – pięknych chwil było znacznie więcej. – Resovia pozostanie w moim sercu. Zapewne jeszcze nieraz na skrzyżowaniu obok Realu (hipermarketu – red.) włączę kierunkowskaz w prawo i pojadę nie w tę w stronę, co trzeba – śmieje się.
Stal zaproponowała mu godziwe warunki, liczyło się też to, że znów będzie odgrywał w zespole niepoślednią rolę. W Resovii zanotował gorszy sezon, wiosną przestał być liderem, walczył ze swoimi słabościami i kontuzjami.

Mateusz wraca do Zabrza

W Resovii nie ujrzymy również Tomasza Kaczora, nie wiadomo, czy klub przedłuży umowy z Sebastianem Hajdukiem i Peterem Zahradnikiem. Najlepszego wiosną w drużynie Andrija Nikanowycza ponoć kusi lepszy klub, a Mateusz Kantor – na 90 procent – wróci do Górnika Zabrze. – Mój menadżer rozmawiał z trenerem Adamem Nawałką, który uważa, że mogę powalczyć o szeroki skład. Nawet jeśli trafię do Młodej Ekstraklasy, to i tak stamtąd będę miał bliżej do futbolu przez większe F – zauważa skrzydłowy, którego z zabrzanami wiąże jeszcze 1,5-roczny kontrakt. A Górnik żąda za swojego piłkarza aż 100 tysięcy zł.
Kibiców Resovii ucieszy wiadomość, iż nowe kontrakty z klubem podpisali Michał Bogacz, Mirosław Baran i Dariusz Kantor. Na celowniku rzeszowian znalazł się, ponownie, napastnik Izolatora Tomasz Płonka.

Tomasz Szeliga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments