Kancelaria Bezpłatnych Porad Prawnych Super Nowości

Kolejny raz Czytelnicy skorzystali we wtorek z porad prawnych udzielanych przez prawnika dyżurującego w redakcji Super Nowości. Wczoraj radca prawny Renata Włodyka wyjaśniała miedzy innymi problemy z tworzeniem spółek partnerskich.

– Kodeks spółek handlowych określa ściśle kto może być partnerem w spółce partnerskiej – wyjaśnia Renata Włodyka. – Może nim być wyłącznie osoba fizyczna, która wykonuje wolny zawód, czyli: adwokat, aptekarz, architekt, inżynier budownictwa, biegły rewident, broker ubezpieczeniowy, doradca podatkowy, makler papierów wartościowych, doradca inwestycyjny, księgowy, psycholog, lekarz medycyny, lekarz dentysta, lekarz weterynarii, notariusz, pielęgniarka, położna, radca prawny, rzecznik patentowy, rzecznik majątkowy i tłumacz przysięgły. Do 2009 r. partnerzy winni zawierać umowę spółki przed notariuszem. Obecnie nie jest to konieczne. Wystarczy, aby umowa tak umowa była sporządzona na piśmie. Spółkę partnerską rejestruje się następnie w Krajowym Rejestrze Sądowym. Do zgłoszenia trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające prawo każdego partnera do wykonywania wolnego zawodu.

Na kolejne spotkanie z prawnikiem w Pierwszej Kancelarii Bezpłatnych Porad Prawnych Super Nowości zapraszamy we wtorek, 16 listopada, w godzinach od 10 do 13. By uniknąć nużącego czekania w kolejce prosimy o rejestrowanie się telefoniczne pod numerem 17 747 08 80. Można w tej sprawie dzwonić w dni powszednie w godzinach od 9 do 15.

kr

Fot. Wojciech Preisner

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments