Kanonada po rzeszowsku

Fot. Wit Hadło

II LIGA. Obrońca Resovii Piotr Szkolnik przeszedł operację wiązadeł krzyżowych; nasze drużyny niemal skompletowały składy na rundę wiosenną.

Aż 17 bramek zdobyli w czterech sparingach piłkarze Resovii i Stali Rzeszów. Co ciekawe, wygrali tylko jeden mecz!

ZDJĘCIA ZE SPARINGU RESOVIA – STAL MIELEC

Aura nas nie rozpieszcza, pod koniec tygodnia znów spadł śnieg, ale w Rzeszowie się z tego śmieją. Resovia i Stal pełnymi garściami czerpią z dobrodziejstw boisk ze sztuczną trawą i rozgrywają mecz za meczem. Jeszcze 2 lata temu było to nie do pomyślenia…

Nowych raczej nie będzie
Stalowcy zaprosili do siebie IV-ligową Crasnovię i II-ligową Siarkę. Oba mecze zakończyły się takim samym wynikiem: 3-3. W tarnobrzeskim zespole pojawili się obrońcy Piotr Tyburski (ostatnio Widzew Łódź ME) i Bartosz Sulkowski (ŁKS Łomża). Tyburski ma 19 lat, jest wychowankiem Olimpii Elbląg, trzy lata starszy Sulkowski nie tak dawno występował w Resovii. Szykująca się do rozpaczliwej walki o uniknięcie degradacji Siarka skompletowała liczącą 25 zawodników kadrę. Nikt nowy w ekipie Artura Kupca tej zimy już się nie pojawi. Nieznajomych twarzy trudno wypatrywać także w Stali Rzeszów. Stal Stalowa Wola kadrę zamknęła już w ubiegłym tygodniu. Z kolei Resovia nieśmiało rozgląda się jeszcze za lewonożnym obrońcą, kimś, kto mógłby zastąpić Piotra Szkolnika, który w piątek w Rzeszowie przeszedł operację zerwanych wiązadeł krzyżowych. “Szkolo” w poniedziałek powinien opuścić szpital, a za 3 tygodnie rozpocząć rehabilitację.

Zmiany w kalendarzu
Druga część sezonu rozpocznie się za 12 dni, 9 marca. Nie wszyscy jednak zainaugurują wiosnę w tym samym terminie. Mecz Wigry Suwałki – Siarka został przełożony na 27 marca. Stal Rzeszów zagra w Elblągu z Olimpią nie w sobotę, a w niedzielę o godzinie 15. Resovię czeka 9 spotkań w Rzeszowie, z czego trzy odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. To tzw. spotkania podwyższonego ryzyka z: Olimpią Elbląg, Motorem Lublin i Wisłą Płock. Uzasadniona wydaje się jedynie przeprowadzka z uwagi na pojedynek z Motorem. Fanów Olimpii i Wisły w stolicy Podkarpacia raczej w znaczącej liczbie nie ujrzymy.

Sparingi II-ligowców
Resovia – Izolator Boguchwała 4-0 (bramki: Buczek 2, Brągiel 2), Resovia – Stal Mielec 1-1 (Makowski – Radulj), Stal Rzeszów – Crasnovia 3-3 (Szymański, J. Górecki, Bartkiewicz – Smyrski 2, K. Stępień), Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg 3-3 (M. Górecki 2, Duda – Truszkowski, Wolan, D. Beszczyński), Bogdanka Łęczna – Stal Stalowa Wola 1-0.

tsz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o