Kapituła odkryła karty

W gronie nominowanych w kategorii Piłkarz Roku znalazł się m.in. obcokrajowiec Stali Rzeszów, Adrieja Prokić. Fot. Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. Kto najlepszym piłkarzem, drużyną i trenerem 2012 roku? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już za miesiąc podczas Gali Piłkarskiej, organizowanej przez Podkarpacki ZPN.

W czwartek kapituła Plebiscytu “Podkarpacka NIKE 2012” nominowała kandydatów w sześciu kategoriach. Rozstrzygnięcia plebiscytu poznamy podczas uroczystej gali, która obędzie się 8 lutego w Nowym Dworze w Świlczy.

Tegoroczna Gala Piłkarska zapowiada się wyjątkowo. – Spodziewany się ponad 200 gości. Przyjazd do Rzeszowa zapowiedzieli m.in. Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Marek Koźmiński, Michał Listkiewicz, Mateusz Borek, Bohdan Łazuka, Marek Torzewski, Wojciech Gąssowski, Norbi oraz Darek Michalczewski. Tradycyjnie jak co roku nie braknie atrakcji pozasportowych w postaci licznych występów i konkursów. Lutowa gala zapowiada się zatem wyśmienicie – ocenia prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Greń.

Zwycięzcy w sześciu kategoriach
Podobnie jak przed rokiem, także podczas zaplanowanej na luty gali poznamy zwycięzców w sześciu kategoriach. O tytuł Piłkarza Roku walczyć będzie pięciu zawodników. Wśród nominowanych nie zabrakło zarówno przedstawicieli klubów II ligi, jak też niższych klas rozgrywkowych. Ciekawie zapowiada się walka o tytuł Drużyny Roku, gdzie z najwyższej klasy rozgrywkowej na Podkarpaciu znalazła się tylko jedna drużyna. – Pod uwagę braliśmy dokonania nie tylko z jesiennej rundy obecnego sezonu, ale również rundy wiosennej sezonu 2011/12. Wybór nie był łatwy. Na razie poznaliśmy nominowanych w poszczególnych kategoriach. Największe emocje dopiero przed nami – dodaje Greń.

Podkarpacka piłka zmienną jest
O tym, jak zmienna jest piłka nożna na Podkarpaciu, świadczy fakt, że w gronie nominowanych do nagród za 2012 roku nie znalazł się żaden triumfator poprzedniego plebiscytu. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej gali nagrody w poszczególnych kategoriach zdobyli: Piotr Hajduk – Piłkarz Roku, Daniel Kijak – Trener Roku, Siarka Tarnobrzeg – Drużyna Roku, Michał Ogrodnik – Młodzieżowiec Roku, Bartosz Jaroch – Odkrycie Roku, Karol Wołoszyn – Trener Wychowawca Młodzieży.

Lista nominowanych w 6 kategoriach
Młodzieżowiec Roku
Arkadiusz Burak (Izolator Boguchwała)
Artur Cebula (Stal Stalowa Wola)
Kamil Chmielowski (Karpaty Krosno)
Łukasz Krzysztoń (Stal Rzeszów)
Sebastian Romanek (Stal Mielec)

Odkrycie Roku
Paweł Adamczyk (Sokół Sieniawa)
Dariusz Brągiel (Resovia)
Patryk Broda (Orzeł Przeworsk)
Dawid Korzeniowski (Karpaty Krosno)
Jakub Wiącek (Stal Rzeszów)

Trener Wychowawca Młodzieży
Małgorzata Bolko (Sokół Sieniawa)
Dariusz Jęczkowski (Podkarpacki OSMM w Krośnie)
Grzegorz Raus (Beniaminek Krosno)
Jaromir Wieprzęć (Stal Stalowa Wola)
Marcin Wołowiec (Kadry Podkarpacia/Stal Rzeszów)

Trener Roku
Robert Hap (Czarni Jasło)
Maciej Huzarski (Orzeł Przeworsk)
Grzegorz Łuczyk (Sokół Sieniawa)
Tomasz Tułacz (Resovia)
Paweł Załoga (JKS)

Piłkarz Roku
Janusz Hynowski (Siarka Tarnobrzeg)
Michał Ogrodnik (Resovia)
Andreja Prokić (Stal Rzeszów)
Bartłomiej Raba (JKS Jarosław)
Kamil Radulj (Stal Mielec)

Drużyna Roku
Resovia
Sokół Sieniawa
JKS Jarosław
Orzeł Przeworsk
Czarni Jasło

Marcin Jeżowski

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
borjanDawid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
borjan
Gość
borjan

hehe…cytat”…O tym, jak zmienna jest piłka nożna na Podkarpaciu, świadczy fakt, że w gronie nominowanych do nagród za 2012 roku nie znalazł się żaden triumfator poprzedniego plebiscytu…” …a Michał Ogrodnik ???

Dawid
Gość
Dawid

ludzie kto to wybieral?? jest broda ktory pilki kopnac dobrze nie potrafi a wytlumaczcie mi gdzie np stepien z siarki?? matko ludzi wybieracie takich niektorych ludzi ze sie smiac chce bo juz plakacc sie nie da