Karambol pod Tarnobrzegiem

Gęsta mgła i chwila nieuwagi i na prostym odcinku drogi dochodzi do groźnego karamobolu. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Gęsta mgła powodem karambolu na drodze wojewódzkiej nr 985.

Sześć pojazdów: autobus kursowy relacji Mielec – Lublin, samochód ciężarowy iveco, a także cztery samochody osobowe: ford mondeo, renault laguna, mercedes i ford transit zderzyły się wczoraj rano w miejscowości Suchorzów pod Tarnobrzegiem. Kierowcy mieli ograniczoną widoczność ze względu na unoszącą się nad jezdnią mgłę.

Do zderzenia pojazdów doszło po godz. 8 na drodze wojewódzkiej nr 985 w miejscowości Suchorzów w powiecie tarnobrzeskim.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 58-letni kierowca autobusu kursowego Mielec – Lublin zwolnił przejeżdżając przez miejscowość Suchorzów – informuje nadkom. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. – Na manewr ten za późno zareagował jadący za nim kierowcy forda mondeo i renault laguna.

Na efekty zagapienia się nie trzeba było długo czekać. Najpierw 44-letni kierowca renault laguny nie zachował szczególnych środków ostrożności i uderzył w jadącego przed nim forda mondeo, a ten wjechał w autobus.

– W wyniku uderzenia kierujący fordem odbił się od autokaru, zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką. Kierowca pojazdu ciężarowego marki iveco, także stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącego na zatoczce dla autobusów mercedesa, a na koniec zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem transitem – wyjaśnia pani rzecznik.

Mimo groźnie wyglądających rozbitych samochodów i sporych strat materialnych, bo wszystkie biorące udział w karambolu pojazdy doznały mniejszych lub większych uszkodzeń, nikomu z uczestników kraksy nic się nie stało.

Wezwanie na miejsce zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie wykazało, że wszyscy oni byli trzeźwi.

Małgorzata Rokoszewska

do “Karambol pod Tarnobrzegiem”

  1. nawiedzony

    A ta mgla Smolenska do dzisiaj szkody czyni wsrod polakow.
    Co na to prezes ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.