Karatecy powalczyli na Węgrzech

LEŻAJSK. Zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate startujący w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier Karate Kyokushin  IKO  wywalczyli 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy medal.

Zawody odbyły się 30 kwietnia w Baja na Węgrzech. Marcin Olszowy, Iwona Turosz i Krzysztof Zając zdobywając tytuły v-ce mistrzowskie w Międzynarodowych Mistrzostwach  Węgier uzyskali kwalifikacje do wagowych Mistrzostw Europy, które odbędą się 28 maja  roku w Padwie we  Włochy. W Mistrzostwach  startowało ponad 150 zawodników z Polski, Rosji, Serbii i Węgier. Zawody odbyły sie 30 kwietnia  2011 w Baja – Węgry

Zawodnicy leżajskiego klubu bardzo dobrze zaprezentowali sięna zawodach. Izabela Dec zajęła pierwsze miejsce w konkurencji kumite semi kontakt juniorek. Drugie miejsce w kumite semi kontakt juniorów młodszych zajął Maciej  Jeziorowski, który w bardzo ładnym stylu wygrał trzy walki. Klasę i ładny styl  pokazał Marcin Olszowy, który po zwycięskich czterech pojedynkach  zdobył drugie miejsce w kumite full kontakt seniorów do 70 kg.  Konrad Kowalski wygrał trzy walki i w ogólnej klasyfikacji zajął trzecie miejsce w kumite full kontakt seniorów do 70 kg. Krzysztof Zając zdobył  drugie miejsce w w kumite full kontakt seniorów do 80 kg. Iwona Turosz  zajęła drugie miejsce w  kumite full kontakt seniorek do 55 kg.