Karetka i straż pożarna nie dojedzie!

KROSNO. Lekceważą znaki i parkują w niedozwolonych miejscach

Mieszkańcy osiedla przy ulicy Czajkowskiego skarżą się, że przyblokowe parkingi są blokowane przez, jak mówią, przede wszystkim słuchaczy znajdującego się w ich sąsiedztwie Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego. – Skutek jest taki, że my sami nie mamy gdzie parkować, a znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Prośby ani groźby nic nie dają – ubolewają. – Jak długo jeszcze tak będziemy się męczyć?! – pytają.

Ludzie mieszkający na osiedlu mówią nam, że problem z blokowaniem miejsc parkingowych przez kierowców nie będących mieszkańcami bloków przy ul. Czajkowskiego ciągnie się już od dobrych paru lat.

Mieszkańcy osiedla: – Czujemy się bezsilni

– Najgorzej jest końcem tygodnia w godzinach popołudniowych. Wtedy przyblokowe parkingi dosłownie pękają w szwach. Bywa, że trudno przecisnąć się nam między gęsto ustawionymi samochodami i wyjechać z parkingu. Gdy wracamy z pracy to zwykle nie można zaparkować pod blokiem, bo miejsca są zajęte. I w takiej sytuacji trzeba wycofać się i szukać miejsca postojowego w innej części miasta. Dopiero po tym jak miejsca się zwolnią – czyli słuchacze ZSKU skończą zajęcia i odjadą – trzeba pofatygować się po auto i postawić je na przyblokowym parkingu. Przecież to absurd! – mówią zbulwersowani mieszkańcy osiedla.

– Aż strach pomyśleć co by było, gdyby w bloku wybuchł pożar lub gdyby ktoś pilnie potrzebował pomocy medycznej. Przecież w takich warunkach to pogotowie i straż pożarna tu nie dojedzie – dorzuca pan Jan, mieszkaniec bloku przy ul. Czajkowskiego.

– Jesteśmy współwłaścicielami placu, na którym znajduje się parking i za niego płacimy. Tak więc tym bardziej nie powinniśmy mieć problemów z parkowaniem – oburza się pan Wiesław, inny mieszkaniec osiedla. – Skoro ZSKU chce mieć aż tylu słuchaczy, to niech zapewni im miejsca parkingowe – dodaje.

Dyrekcja szkoły: – Robimy co możemy

– Uczulamy naszych słuchaczy, aby nie parkowali na pobliskim osiedlu – mówi Bożena Cząstka, dyrektor ZSKU w Krośnie. – Robimy co możemy, na czas prowadzenia zajęć otwieramy bramy przed budynkiem szkoły tak, aby nasi uczniowie także w tym miejscu mogli postawić auta – dodaje.

– Na osiedlu przy ul. Czajkowskiego znajduje się ośrodek rehabilitacji, w pobliżu jest także „Bursa” (ZSP nr 2). Tak więc na osiedlowych parkingach zostawiają auta nie tylko nasi uczniowie. A poza tym przy naszej szkole nie ma możliwości wybudowania dodatkowych miejsc parkingowych. Uważam, że wystarczy tyle miejsc ile jest obecnie – mówi Waldemar Opoń, kierownik gospodarczy w ZSKU.

Straż Miejska: – Panuje bezkrólewie, bo nie ma stref ruchu

– W związku z tym, że zmieniły się przepisy prawa o ruchu drogowym, obecnie drogi wewnętrzne są tak jakby wyjęte spod prawa. Funkcjonariusze Policji czy Straży Miejskiej mogą interweniować w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, czyli gdy na drodze wewnętrznej dojdzie do kolizji – wyjaśnia Tomasz Wajdowicz, komendant Straży Miejskiej w Krośnie. – Póki co jedyne co możemy zrobić to upomnieć kierowcę, który stanął na zakazie, mandatów nie wlepiamy, gdyż zostałyby one podważone przez sąd – dodaje.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wieżonco
wieżonco
6 miesięcy temu

Ale ksiądz PO KOLĘDE która się mu należy to dojdzie !
I to jest najważniesze do zbawienia duszy.