KARNAWAŁOWE SPOTKANIA i nie tylko

Fot. Materiały prasowe

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej trwają Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe, w ramach których podczas weekendu zaprezentowane zostaną dwie sztuki. Zagrają artyści z Krakowa i Łodzi.  W najbliższych dniach jest też szansa oklaskiwać naszych aktorów.

Szczegółowy repertuar na 10-16 lutego:

Piątek, godz. 19., “Kto nie ma, nie płaci”, “Edukacja Rity” (mała scena)
Sobota, godz. 19.,“Kto nie ma, nie płaci”,
Niedziela, godz. 17. i 19.30 – “Hotel Babilon”, godz. 18 “Edukacja Rity” (mała scena)
Wtorek, godz. 19., “Ożenek”
Środa, godz. 11., “Ożenek”
Czwartek, godz. 19., “Słodkie lata 20., 30.”

“Kto nie ma, nie płaci”
Teatr Nowy z Łodzi
Sztuka przedstawia dzień z życia dwóch małżeństw. Wysokie ceny żywności skłaniają panie do kradzieży jedzenia. Czy mężczyźni poprą starania swoich żon, a wydarzenia z supermarketu przerodzą się w rewolucję o krajowym zasięgi? Autorem tej sztuka o wydźwięku satyrycznym z ostrym komentarzem społecznym jest Dario Fo – dramaturg, aktor i reżyser, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1997 r. Ceny biletów: 70 zł (parter), 60 zł (balkon).

„Hotel Babilon
Teatr Ludowy z Krakowa
Chociaż sztuka jest monodramem (gra tu sama Aldona Jankowska), widzom zaprezentowana zostaje galeria najrózniejszych postaci. Każda z nich opowiada o incydencie, jaki zdarzył się w tytułowym hotelu ze swojego punktu widzenia. Zdają się to być różne historie, ale wszystkie je łączy dramat sprawczyni tego zamieszania – Zuzanny, która próbowała zabić z miłości…Ceny biletów: 40 zł (parter), 30 zł (balkon).

hk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments