Karnawałowe Spotkania i nie tylko

Fot. Materiały prasowe

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej rozpoczynają się Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe. Otwiera je Teatr Polski z Warszawy “Wieczorem Trzech Króli”. W sztuce gra wielu świetnych i znanych aktorów.  

Rzeszowska scena ma ostatnio szczęście do Szekspira. Po niedawnej premierze “Hamleta” teraz wystawiana będzie kolejna sztuka przygotowana na podstawie dzieła wielkiego twórcy. “Wieczór Trzech Króli” jest komedią autorstwa Williama Shakespeare’a, napisaną około 1600 roku. Jej nazwa nawiązuje do święta  obchodzonego 6 stycznia.

Zgodnie ze staroangielską tradycją, w Wieczór Trzech Króli zwykły porządek rzeczy ulega pozornie bezkarnemu odwróceniu. Bohaterowie Szekspira przybierają więc kolejne maski, w ładne słówka ubierają kłamstwa, udają kogoś innego, a wszystko to z tęsknoty za prawdziwym uczuciem. W spektaklu w reżyserii Dana Jemmetta jedni odnajdą kulturowe gry, inni czystą zabawę. Realizatorzy z aptekarską dokładnością wyważyli proporcje.

W obsadzie sztuki znaleźli się: Paweł Ciołkosz, Piotr Cyrwus, Jarosław Gajewski, Agnieszka Grochowska, Marcin Jędrzejewski, Paweł Krucz, Radosław Krzyżowski, Marek Kudełko, Maksymilian Rogacki, Lidia Sadowa, Magdalena Smalara.

Komu nie udało się kupić biletu na tę sztukę, ma jeszcze do wyboru inne, grane przez naszych aktorów. Szczegółowy repertuar na najbliższy tydzień (3-9 lutego):

sobota, godz. 18.00, “Wieczór Trzech Króli”
sobota, godz. 19.00, “Wszystko co wiem o mężczyznach i kobietach” (Mała Scena)
niedziela, godz. 18.00, “Wieczór Trzech Króli”
niedziela, godz. 19.00, “Wszystko co wiem o mężczyznach i kobietach” (Mała Scena)
środa, godz. 11, “O dwóch takich, co ukradli księżyc”
czwartek, godz. 11, “O dwóch takich, co ukradli księżyc”
czwartek, godz. 19, “Edukacja Rity” (Mała Scena)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments