Kartą zapłacisz w pociągu

Dzięki terminalowi, w który będzie wyposażony konduktor, w każdym pociągu Intercity będzie można zapłacić za bilet kartą płatniczą. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. We wszystkich pociągach Intercity kupisz bilet nawet nie mając gotówki.

We wszystkich pociągach PKP Intercity, m.in. TLK, można już zapłacić za bilet kartą płatniczą. Od poniedziałku wprowadzono takie udogodnienie dla pasażerów.

Dotąd możliwość zapłaty kartą była dostępna we wszystkich pociągach kategorii Express InterCity (EIC), Express (Ex), EuroCity (EC) oraz w wybranych pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK) kursujących na trasach: Przemyśl-Wrocław-Przemyśl (przez Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Opole) oraz Wrocław-Poznań-Wrocław (przez Rawicz, Leszno lub Jarocin, Krotoszyn).

Od czterech dni pasażer może kupić bilet w transakcji bezgotówkowej i to w każdym pociągu Intercity, w tym TLK. W terminalach obsługiwane są karty VISA oraz MASTERCARD.

– Zdarza się, że pasażer podejmuje decyzję o wyjeździe w ostatniej chwili i nie ma czasu na zakup biletu w kasie czy przez Internet. Nie zawsze też ma przy sobie gotówkę – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Płatność za bilet kartą w pociągu ma być ułatwieniem dla naszych klientów. Trzeba tylko pamiętać, aby po wejściu do wagonu zgłosić się do obsługi składu, co pozwoli na sprawne przydzielenie miejsca.

Pasażerowie, którzy cenią wygodę i najnowsze rozwiązania, mogą zawsze kupić bilet za pośrednictwem strony www.intercity.pl. Bilet internetowy nie wymaga drukowania. Elektroniczny blankiet wystarczy zapisać w telefonie lub laptopie, a konduktor podczas kontroli zeskanuje kod z ekranu. Warto pamiętać, ze za bilet kupiony w ostatniej chwili w pociągu przewoźnik pobiera dodatkową opłatę. Natomiast kupując bilet minimum na siedem dni przed podróżą można otrzymać rabat sięgający 10 proc.

Mariusz Andres

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o