Kary nie pomogły. FILM i ZDJĘCIA

II LIGA. STAL SANDECO RZESZÓW – KSZO OSTROWIEC ŚW. Rzeszowianie przegrali z przedostatnią drużyną i w ligowej tabeli wyprzedzają już tylko Sokoła Sokółkę.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ósmą porażkę w czternastym meczu ponieśli wczoraj piłkarze Stali Sandeco Rzeszów. Biało-niebieskich kolejny raz w tym sezonie rozczarowali. Rzeszowian nie zmobilizowały nawet kary finansowe za dotychczasowe słabe wyniki, jakie przed środowym spotkaniem nałożył na nich zarząd Stali.

Szczytem bezradności biało-niebieskich była już sytuacja z pierwszych minuty, kiedy to egzekwujący rzut wolny Wojciech Reiman trafił piłką w… sędziego. W szeregach miejscowych zabrakło Dawida Floriana i Rafała Zaborowskiego, którzy zostali karnie przesunięci do drużyny rezerw. W wyjściowej jedenastce pojawił się ostatecznie Wojciech Reiman, nad którego desygnowaniem do pierwszego składu jeszcze dzień wcześniej mocno zastanawiał się trener Szymański. To właśnie on był najbliższy zdobycia gola dla Stali.

Tuż przed przerwą piłka po uderzeniu z wolnego została zablokowana przez mur, a dobitka wylądowała na poprzeczce. W drugiej połowie wyczyn Reimana niemal skopiował Tomasz Margol, po uderzeniu którego z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek. Stałe fragmenty gry to były praktycznie jedyne okazje, po których Stal mogła wczoraj zdobyć bramki. Od 34. min miejscowi grali w osłabieniu, po kontrowersyjnej kartce dla Damiana Jędryasa. Pomocnik gospodarzy tuż przed linią pola karnego faulował Damiana Dylewskiego. Zawodnik gości zdołał się utrzymać przy piłce i dopiero w polu karnym jego akcję skasował Dariusz Słomian. Krakowski arbiter zdecydował się cofnąć akcję i odgwizdał rzut wolny tuż przed polem karnym, po czym nie wiedzieć czemu wyrzucił rzeszowianina z boiska. Żadnych wątpliwości nie było z kolei przy drugiej czerwonej kartce, dla Piotra Dudy który faulował wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Stąporskiego.

STAL – KSZO
0-2 (0-1)
0-1 Stąporski (8.)
0-2 Dylewski (87.)
STAL: Wietecha – Solecki, Duda, Słomian, Hus, Lisańczuk (88. Jakubowski), Jędryas, Reiman (88. Krzysztoń), Prokić, Maca (73. Wolański), Szala (51. Margol).

KSZO: Misztal – Stachurski, Kardas, Klepczarek, Łatkowski, Nogaj (62. Persona), Kostrubała (80. Samba Ba), Mąka (90. Żak), Kapsa, Dylewski, Stąporski (90. Kozub).

Sędziował Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Lisańczuk, Hus, Reiman oraz Kardas, Nogaj, Stachurski. Czerwone kartki: Jędryas (34. – faul), Duda (85. – faul) oraz Stachurski (89. – druga żółta). Widzów 300.

Marcin Jeżowski


Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.