Kary za brak numeru na domu

Na tych domach w centrum Głogowa Młp. nie widać numerów. Czy będzie mandat? Fot. Wit Hadło

GŁOGÓW MŁP. Władze tłumaczą się, że chodzi im o dobro obywateli.

Straż Miejska w Głogowie Małopolskim będzie wlepiać mandaty do 250 zł wszystkim tym, którzy nie mają numerów domów przyczepionych na ścianie lub ogrodzeniu. Dlaczego to takie ważne? Władze gminy twierdzą, że utrudnia to dojazd karetki, policji lub straży pożarnej do poszkodowanej osoby.

Kodeks wykroczeń mówi o tym, że kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Podobnej karze podlega ten, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Skąd takie troszczenie się o numery i nazwy ulic przez straż miejską i burmistrza? Na stronie gminy czytamy: “Głównym powodem, dla którego warto o tym obowiązku pamiętać jest nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy dla samych siebie, ponieważ zaniechanie jest sporym utrudnieniem dla służb ratunkowych. Gdy posesja nie ma numeru porządkowego, czas dojazdu pogotowia, policji czy straży pożarnej wydłuża się. Taki problemem jest zauważalny w naszej gminie. Kiedy do jakiejś miejscowości jedzie pogotowie, bywa, że traci cenne minuty na to, by trafić pod właściwy adres – a w ratowaniu życia każda minuta się liczy”.

Grzegorz Anton

12
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
AsglczesiuSlawoaero2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slawo
Gość
Slawo

Popieram i bardzo dobrze, niech wlepiają nawet 500zł, debilom szkoda 7 zł na tabliczkę!!!!!

As
Gość
As

Popieram Pana Panie Slawo

borjan
Gość
borjan

qwert – jakby nie nawigacja GPS to bądź pewien że w wiele miejsc karetki by nie dojechały .Z tej prostej przyczyny ,że o wielu nazwach miejscowości kierowcy nawet nie słyszeli …Proste. Druga sprawa to czy wiesz ile czasu cennego czasu by tracili na poszukiwania np. w nocy podanego numeru gdy jest ciemno i tego numeru na ścianie nawet nie widać …..Pomyśl trochę ….

aero2
Gość
aero2

O co w ogóle chodzi – czy numer na budynku to taki problem na moim domie zawsze taki był i jest i nie jest dla mnie to jakiś wielki problem jak ktoś nie ma to niech sobie przyczepi w biedronce ostatnio były podświetlane za 19,90.
Co do GPS to byłem w kabinie kilkunastu wozów strażackich w żadnym nie widziałem nawigacji więc skąd to przekonanie że mają?

Lolek
Gość
Lolek

A może chodzi oto ze jak będzie numer posesji łatwiej będzie karać właściciela za brak umowy na segregację odpadów!!

e
Gość
e

Tylko karanie im w głowie , a może tak sołtys , czy pracownik gminny zadbałbyo uswiadomienie ludzi a nie od razu karanie tak jak to robiło ormo w peerelu.

gl
Gość
gl

do e Chyba w tym Głogowie mieszkają normalni ludzie,a nie barany,których trzeba uświadamiać o obowiązku oznaczania posesji./wywieszenie nr domu/

borjan
Gość
borjan

nie od dziś i nie od wczoraj wszystkie karetki czy samochody straży pożarnej sa wyposażone w system nawigacji GPS Tak więc ta troska że karetka nie dojedzie to tylko mydlenie oczu !!!!! Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę z mandatów .

qwert
Gość
qwert

To weź gps-a i przejedz się po wsiach szukając numerów? życzę powodzenia

Slawo
Gość
Slawo

Popieram wypowiedz!

P.K
Gość
P.K

Fakt, karetka często traci minuty, ale nie dlatego że jest brak numeru domu, lecz opieszałością. Czesto bywa tak, że ktoś wyjdzie przed posesje i czeka na karetkę, a jej nie ma . Jeśli chodzi o pożar to widać go z daleko, jeśli nie można dojechać to z powodu braku utwardzonych dróg. Policja nie może znaleźć numeru domu ? Przecież dzielnicowy powinien znać każdego w swoim rewirze. Jeśli nie zna , to na co są wydawane środki na konfidentów itp ? Często bywa tak że Nr 1 w danej miejscowości jest na jednym końcu miejscowości , a Nr 2 na drugim.… Czytaj więcej »

czesiu
Gość
czesiu

do PK Nie rozumiem twego gdakania.Nie stać cię na pare zł na zakup numeru. Widze typowe podejście NIe,bo Nie. Zasr.. obowiązkiem każdego posiadacza jest zamontowanie numeru i kary powinny być za to zaniedbanie wypisywane i koniec kropka amen. Tyle w temacie. Nie pier… synku co powinien znać dzielnicowy,bo jeżeli nie ma numeru,to on nie jest jasnowidzem. Chyba jesteś słabym konfodientem,skoro nie znasz numerów. Jeżeliś taki mądry to pojedż do innej miejscowości i szukaj kogokolwiek,jeżeli nie ma powieszonych numerów.