Kasprzak nominowany na wiceministra

PODKARPACIE. Poseł z naszego regionu został członkiem rządu

Mieczysław Kasprzak (na zdj.), pochodzący z Jarosławia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymał z rąk premiera Donalda Tuska nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Tym samym potwierdziła się informacja, którą jako pierwsi podaliśmy w zeszłym roku.

– W ministerstwie będę zajmował się głównie sprawami przedsiębiorczości. Myślę, że moje doświadczenie zawodowe, samorządowe i polityczne predysponuje mnie do tej funkcji – mówi poseł Mieczysław Kasprzak, który w Sejmie zasiada w komisjach polityki społecznej i komisji gospodarki, gdzie jest wiceprzewodniczącym. Pracę w ministerstwie zaczyna od dzisiaj.

Mieczysław Kasprzak ma 57 lat, urodził się w podjarosławskim Ostrowie. Ukończył ekonomię na krakowskiej Akademii Rolniczej. Początkowo pracował w kółkach rolniczych, prowadzi do dzisiaj gospodarstwo rolne. Po raz pierwszy do Sejmu dostał się w 1993 roku i zasiada tam do dzisiaj z przerwą na lata 1998-2001, gdy był starostą jarosławskim. Trzy lata temu, po wyborach parlamentarnych, wydawał się być murowanym kandydatem na ministra pracy. Mimo, że był namawiany do tego przez partyjnych liderów odmówił przyjęcia tej funkcji. Teraz jest jednym z sześciu podkarpackich polityków piastujących ministerialne funkcje.

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments