Kasprzak wiceministrem

WARSZAWA. PODKARPACIE. Parlamentarzysta z naszego regionu obejmie rządowe stanowisko

Podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysław Kasprzak zostanie w najbliższych dniach mianowany sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

– Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Czekam na decyzję. Ale gdyby do tego doszło, uważam, ze mam predyspozycję do zajmowania takiego stanowiska – powiedział nam w piątek poseł Kasprzak. Po wyborach parlamentarnych w 2007 roku, gdy Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Platformą Obywatelską tworzyło koalicję rządową Mieczysław Kasprzak był murowanym kandydatem na stanowisko ministra pracy. Wtedy jednak odmówił przyjęcia funkcji, twierdząc, że chce się spełniać w roli parlamentarzysty.

Mieczysław Kasprzak uchodzi za jednego z najbardziej doświadczonych parlamentarzystów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest posłem już czwartą kadencję, był starostą jarosławskim. Zasiada w sejmowej komisji polityki społecznej, jest współautorem wielu ustaw związanych między innymi z ubezpieczeniami społecznymi.

– To właściwy człowiek na właściwym miejscu. Doświadczenie, fachowość to jego zalety. A przede wszystkim jego funkcja pomoże naszemu regionowi – mówi jeden z partyjnych kolegów Mieczysława Kasprzaka. Jego nominacja oznacza, że Podkarpacie ma największy w swej historii udział lokalnych polityków w rządzie. Mamy już w takim razie cztery osoby w randze wiceministra pochodzących z tego regionu: wiceministra skarbu państwa Jana Burego, wiceministra sprawiedliwości Piotra Kluza, wiceszefa Głównej Inspekcji Pracy Mariana Liwo i teraz Mieczysława Kasprzaka.

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments