Kasztanowce poszły pod topór

Władze uniwersytetu tłumaczą, że o wycince starych kasztanowców zdecydowały względy bezpieczeństwa.

RZESZÓW. – Drzewa zagrażały bezpieczeństwu – tłumaczy kanclerz UR.

– Dlaczego wokół pałacyku Lubomirskich należącego do uniwersytetu wycięto prawie wszystkie drzewa? – zastanawia się zdenerwowany pan Mirosław z Rzeszowa. – Te kasztanowce są przecież stare. Mają pewnie po kilkadziesiąt, jeśli nie więcej lat. Kto wydał zgodę na taką bezmyślną wycinkę?

Charakterystyczne kasztanowce są obecne w tej części miasta od wielu lat. Stąd nazwa pobliskiej alei Pod Kasztanami. Rosną też wzdłuż sąsiedniej alei Lubomirskich oraz wokół letniego pałacyku, który mieści Katedrę Informatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– O wycięciu drzew, zdecydowały względy bezpieczeństwa – tłumaczy Jarosław Szlęzak, kanclerz Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Przesadą jest mówienie, że wycięto prawie cały drzewostan, gdy tymczasem usuniętych kasztanowców było zaledwie kilka.

Kanclerz zwraca uwagę, że pnie drzew były w środku praktycznie puste, co w każdej chwili groziło przewróceniem się kasztanowców. – Względy bezpieczeństwa są w tej sytuacji ważniejsze niż ekologia – mówi. – Wszystko odbywa się legalnie. Na wycinkę uzyskaliśmy wszelkie niezbędne zgody – zastrzega.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
9 lat temu

Panie Tadku dziękujemy panu…

inż Mamoń
inż Mamoń
9 lat temu

Jakby się Pan Redaktor zainteresował co podzieje się ze ściętym drzewem. Idę o zakład że wyląduje ono w tartaku i zostanie przerobione na dechy i wykorzystane np na podłogę jednego z oficjeli UR, oczywiście ze darmo.

jarek
jarek
9 lat temu

Beton woli beton!

RIZOTTO
RIZOTTO
9 lat temu

TAK WLASNIE ROZNYMI WZGLEDAMI LUDZKOSC TLUMACZY SOBIE DEWASTACJE SRODOWISKA!!!
ALE JUZ NIEDLUGO ROZBIJAC BEDZIEMY BETON I ZABUDOWANIA W MIASTACH!!! – ZIEMIA UPOMNI SIE O SWOJE!!!

takijeden
takijeden
9 lat temu

Ostatni rzut na taśme dziadzia Tadzia.Będziemy mieć nowy parking,gustowny,z kostecki,bo nad rzeke jest za daleko