Katolicy wyjdą na ulicę

W organizację marszu włączyły się również organizacje młodzieżowe (m.in. KSM), ale ich rówieśników trudno dostrzec na tego typu wydarzeniach. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. – Chcemy w sposób godny, spokojny i radosny upominać się o najważniejszą wartość, czyli życie – zachęca do udziału w niedzielnym “marszu dla życia i rodziny” senator Kazimierz Jaworski 

- Rodzina receptą na kryzys – takie będzie hasło przewodnie kolejnego rzeszowskiego marszu środowisk prawicowych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Rozpocznie się on o godz. 15 mszą świętą w Kościele oo. Bernardynów przy ul. Sokoła, a po jej zakończeniu manifestanci przejdą ulicami Sobieskiego, Targową i Mickiewicza na Rynek, gdzie zostanie proklamowana specjalna odezwa do parlamentarzystów w sprawie polityki prorodzinnej.

Rzeszowski “marsz dla życia i rodziny” będzie jednym z 45 jakie 3 czerwca odbędą się w polskich miastach. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w Mediolanie odbywać się będzie Kongres Rodzin, pod przewodnictwem Papieża Benedykta XVI. – Chcemy  pokazać jedność polskich katolików z Ojcem Świętym – mówi Jacek Kotula ze Stowarzyszenia Contra In Vitro, koordynator marszu.

W poprzednich marszach katolików na Podkarpaciu udział wzięło kilka tysięcy ludzi, w zdecydowanej części starszych. – Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza mieszkańców Rzeszowa i okolic. Myślimy też, że coraz więcej młodych ludzi będzie włączało się w tego typu inicjatywy, jeśli tylko my przedstawimy młodym program rozwoju zamiast kłótni na Wiejskiej – mówi senator Kazimierz Jaworski.

Arkadiusz Rogowski

do “Katolicy wyjdą na ulicę”

 1. Stefan

  Ruch Jaworskiego jest przeciw metodzie in vitro; a więc mamy kilkadziesiąt tysięcy małych, zdrowych Polaków mniej…..!!! Ruch ten jest ściśle związany z kościołem katolickim; a więc tysiące odżywionych księży zamiast płodzić i wychowywać młodych Polaków, służy potężnej organizacji do wyłudzania pieniędzy od zastraszonych piekłem ludzi, a mającej swą siedzibę w Watykanie..!!!
  Reasumując dzięki takim jak Jaworski mamy kilkadziesiąt tysięcy rocznie…… Polaków mniej…!!!

 2. zgrzyt

  Wszystkie panny chcą być top – modelkami. A tu trzeba urodzić i wychowac dzieci, bo nie bedzie ci miał kto emerytury wypłacić.

 3. zombi

  po poczynaniach jaworskiego mamy obraz jakimi „waznymi”sprawami zajmuje sie Senat.A moze ten wybraniec ,(ofiara) losu nie potrafi niczym sie zająć

 4. kanapka

  i znowu wiocha w stolicy podkarpacia … ludzie weźcie sie do roboty!!!!

  • Józef

   Kanapka – oj głodnemu tylko chleb na myśli, a przecież nie samym chlebem człowiek żyje?. I po drugie , jakby nie wiocha też nie miałbyś pewnie co do gęby włożyć.

 5. petroza

  no pięknie !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.