Katolicy zamanifestowali swoje poparcie dla TV Trwam. ZDJĘCIA

Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Mimo dokuczającego mrozu, w proteście przeciwko dyskryminacji telewizji Trwam na tzw. multipleksie wzięło udział kilkaset katolików z całej diecezji rzeszowskiej. Przynieśli ze sobą biało-czerwone flagi oraz transparenty z hasłami poparcia dla mediów o. Rydzyka.

Po mszy świętej, około godziny 13 przemaszerowali z Placu Farnego pod Urząd Wojewódzki na ul. Grunwaldzkiej, gdzie odbyła się manifestacja.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

– To jest chichot historii, że po blisko 32 latach od momentu powstania Solidarności, znów musimy się upominać o dostęp do mediów publicznych – przemawiał do zebranych poseł PiS Andrzej Szlachta Po odśpiewaniu hymnu oraz odczytaniu treści petycji do wojewody podkarpackiego manifestanci, przy okrzykach „Hańba” i „Prawda musi wygrać”, weszli do budynku Urzędu Wojewódzkiego. W środku wysłuchali przemówienia prof. B. Fleszara, wręczyli petycję wojewodzie podkarpackiemu, a na koniec odśpiewali rotę.

Więcej w Super Nowościach

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
katolik
katolik
9 lat temu

Panu Szlachcie i Fleszarowi już dziękujemy

wierzący Katolik

Ciekawe...
Ciekawe...
9 lat temu

Mamy demokrację! Można spokojnie „olać” 3-4 mln. ludzi słuchających Radia Maryja i oglądających TV Trwam. To tak jakby „olać” całą Litwę…
Pozdrawiam tych co głosowali na PO ;-)

xyz
xyz
9 lat temu

Nic nie rozumiem. To w końcu jak jest ? Siedzi na milionach i jeździ maybachem czy jest biedny jak mysz kościelna z długami… ;-)

ks_bzdeciarz
ks_bzdeciarz
9 lat temu

ot zjechała sie ciemnota z podkarpacia

waldi
waldi
9 lat temu

katole w tym kraju to banda terrorystow skutecznie otumanianych przez takich spryciarzy jak rydzyk. kosciol traci przez swoja nietolerancje jeszcze tylko ludzie starsi na zasadzie jak trwoga to do boga wspieraja ich kasa. mlodziez juz dawno kler ma w glebokim powazaniu i nie oplaca dla nich abonamentu. coraz mniej ksiezy z powolania a tylko chciwych chlopow w czarnych sukniach ktorzy tak samo pragna alkoholu i kobiet jak cywile. tylko cywil musi na to zapracowac a ksiezulo wyciaga lape po kase emerytow. trwajcie dalej moi mili katolicy

katolik
katolik
9 lat temu

Jak to jest? Tu się domagają telewizji, a Rydzyk siedzi w Chicago i codziennie napastuje polonię o datki finansowe bo ma długi. To na telewizję będzie miał?!

Historia
Historia
9 lat temu

Chi chi chi!

Paweł nie katolik
Paweł nie katolik
9 lat temu

pies ich trącał

Zwólf
Zwólf
9 lat temu

Pies cię robił.