Kawałek stołecznego Muzeum Narodowego w Przemyślu

Tak w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przygotowywano się do stworzenia wystawy, której wernisaż odbędzie się 22 listopada o godz. 17. Fot. MNZP
Tak w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej przygotowywano się do stworzenia wystawy, której wernisaż odbędzie się 22 listopada o godz. 17. Fot. MNZP

PRZEMYŚL. Dzieła mistrzów polskiego malarstwa zagościły w przemyskim MNZP.

22 listopada o godz. 17 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej otwarta zostanie wystawa pn. „Mistrzowie malarstwa polskiego. Obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie”. Kilkadziesiąt obrazów mistrzów malarstwa polskiego z okresu od XVII do połowy XX wieku zagości w przemyskim muzeum na około 5 lat.

To prawdziwa uczta dla koneserów polskiego malarstwa, a dla tych, którzy go nie znają, niezwykła okazja do obejrzenia dzieł, które dotychczas były zdeponowane w warszawskim Muzeum Narodowym.

– Nasze muzeum jako jedno z bardzo niewielu w Polsce ma warunki techniczne, by przyjąć te dzieła na czas remontu w Muzeum Narodowym w stolicy – zdradził nam dyrektor MNZP, Wojciech Władyczyn. – Bardzo się cieszę, że wystawa u nas zagości – dodał.

Wśród obrazów, które będą teraz prezentowane w MNZP najprawdopodobniej przez ok. 5 lat znajdują się dzieła m.in. Wojciecha Gersona, Konrada Krzyżanowskiego, Stanisława Lentza, Jacka Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Władysława Podkowińskiego, Józefa Oleszkiewicza, Władysława Bończy-Rutkowskiego, Aleksandra Kotsisa czy Fryderyka Pautscha.

W imieniu MNZP zapraszamy do oglądania wystawy i cieszenia oka dziełami, z których najdroższe wycenione jest na ok. 3 mln złotych.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments