Kazimierz Jaworski przeszedł do Solidarnej Polski

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Kolejny “ziobrysta” z Podkarpacia.

Senator PiS Kazimierz Jaworski ogłosił zaskakującą decyzję. Zmienił barwy i przeszedł z PiS-u do nowo tworzącego się klubu parlamentarnego “Solidarna Polska” czyli tzw. ziobrystów. Obecnie w nowym klubie jest 18 posłów i 2 senatorów. Sam PiS dość mocno atakuje nowo powstające ugrupowanie “secesjonistów”. Kazimierz Jaworski to już drugi z Podkarpackich parlamentarzystów, który przeszedł do Ziobry. Wcześniej zrobił to już poseł Mieczysław Golba.

– To chyba najtrudniejsza decyzja, jaką przyszło mi podejmować. Po długim namyśle uznałem, że moje miejsce jest wśród tych, którzy chcą reformy polskiej prawicy – uzasadnił decyzję Kazimierz Jaworski.

O pewnym opozycyjnym nastawieniu senatora Jaworskiego do swojej partii było już głośno jeszcze rok temu. Wtedy domagał się on zmian w PiS-ie w związku z nienajlepszym wynikiem tego ugrupowania w wyborach samorządowych. Krytykował wtedy regionalne struktury partii, za to, że zbyt daleko odeszły od zwykłych ludzi i liczyły wyłącznie na rozpoznawalność partyjnego szyldu.

Zaskakująca decyzja

– Jestem naprawdę zaskoczony decyzją, jednak nie chcę jej oceniać – powiedział Stanisław Ożóg, prezes zarządu okręgowego PiS w Rzeszowie i poseł na Sejm. Środowisko PiS-owskie jest tym bardziej zdziwione decyzją senatora Jaworskiego, że miała ona miejsce przed radą polityczną. Zdaniem posła Ożoga, właśnie na tej radzie jest pole do dyskusji na temat sytuacji w partii.  – Decyzja senatora dziwi mnie tym bardziej, że 3 tygodnie temu, kiedy z nim ostatnio osobiście rozmawiałem, deklarował, że nigdzie nie przechodzi.

Ojciec dyrektor w tle?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ostatnie wydarzenia na łonie partii oraz oderwanie się ziobrystów w tym senatora Jaworskiego mogą mieć związek ze zmianą nastawienia Kościoła do PiS-u. – Polski Kościół zaczyna wycofywać się, z wspierania PiS-u, bo uważa, że partia ta nie ma już szans na zdobycie władzy. Skutkuje to ucieczkami części działaczy, którzy próbują stworzyć nową strukturę mogącą liczyć na mniej lub bardziej oficjalne poparcie Kościoła, a także Radia Maryja – mówi nam nieoficjalnie jeden z parlamentarzystów.

Może przejdą kolejni

– W Polsce jest dość miejsca dla obydwu ugrupowań – stwierdza senator Jaworski. Podkreśla też, że w przypadku wygranej w przyszłych wyborach za cztery lata PiS i SP mogły by rządzić w koalicji. Na temat innych podkarpackich parlamentarzystów, którzy mogli by w najbliższej przyszłości przejść z PiS-u do “ziobrystów” Kazimierz Jaworski nie chce się wypowiadać. – Pewne rozmowy trwają jednak jest za wcześnie by mówić o konkretach.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
9 lat temu

Panie Senatorze postąpił Pan bardzo nie mądrze. Czy wy nie umiecie poszanować człowieka – przywódcy? Kto jest teraz waszym charyzmatycznym przywódcą? Dostaliście mandat zaufania od wyborców pokarpacia , w tym i ode mnie i co wy teraz robicie. Wstyd mi za Pan i tych którzy tak sie zachowują jak Pan. to narazie tyle, być może się spotkamy.

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

Panie senatorze, szkoda, że dopiero teraz przejrzał pan prezesa. W każdym razie szacunek.

obserwator cyrku
obserwator cyrku
9 lat temu

To cos co nas podnieca to sie nazywa KASA !

mati
mati
9 lat temu

To jedyne dokonanie tego parlamentarzysty. Innych sukcesów brak podobnie jak tych z partii rządzącej. Zajmijcie się cenami paliw