Kibice kontra policja (FILM)

Policja twierdzi, że wobec najbardziej agresywnych kibiców musiała użyć siły fizycznej i środków przymusu bezpośredniego. - Nie zasłużyliśmy na tak brutalne traktowanie - ripostują fani Kolbuszowianki. Fot. Autor
Policja twierdzi, że wobec najbardziej agresywnych kibiców musiała użyć siły fizycznej i środków przymusu bezpośredniego. – Nie zasłużyliśmy na tak brutalne traktowanie – ripostują fani Kolbuszowianki. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Fani Kolbuszowianki przekonują, że nie zasłużyli na to, by używać wobec nich przemocy. Mundurowi są innego zdania. 

Takich starć między policjantami a kibolami nad Nilem nie było od lat. Mowa o meczu IV ligi Kolbuszowianka – Stal Nowa Dęba. Policja twierdzi, że wobec najbardziej agresywnych kiboli musiała użyć siły fizycznej i środków przymusu bezpośredniego. Kibice przekonują z kolei, że nie zasłużyli na to, aby pacyfikować ich przemocą, jak twierdzą, bardzo brutalną. Po stronie fanów Kolbuszowianki stoją piłkarze.

Derby regionu zgromadziły w ub. niedzielę (3.11.) na obiekcie przy ul. Wolskiej rekordową liczbę widzów. Nie od dziś wiadomo, że fani obu drużyn, delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą, stąd mecz zabezpieczało wielu policjantów.

Piłkarze Kolbuszowianki są po stronie kibiców
Zgodnie z prognozami, podczas spotkania doszło do przepychanek i wzajemnych wyzwisk między zwaśnionymi grupami. Chcąc rozładować te emocje, mundurowi przystąpili do interwencji i na początku wyprowadzili ze stadionu najbardziej agresywnych kiboli.

Obiekt Kolbuszowianki opuścili również ci, którzy posiadali przy sobie alkohol. Ogółem funkcjonariusze wylegitymowali blisko 100 fanów obu drużyn, wobec najbardziej agresywnych użyli siły fizycznej, a także środków przymusu bezpośredniego. Ponadto za popełnione wykroczenia nakładano na kiboli mandaty karne. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników zdarzeń na i poza stadionem.

Kibice przekonują, że nie zasłużyli na to, by używać wobec nich przemocy, jak dodają, nierzadko bardzo brutalnej. Podobno w efekcie interwencji służb mundurowych miał ucierpieć niepełnosprawny kibic. Słowa fanów potwierdzają piłkarze Kolbuszowianki.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
haha
haha
7 lat temu

co prawda to prawda.. je**c ryśka ziel.