Kibice pod szczególnym nadzorem

Na monitoring na Stadionie Miejskim składa się 27 kamer. Podgląd na nie znajduje się w centrum dowodzenia. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Na Stadionie Miejskim uruchomiono system monitoringu.

W minioną sobotę pierwszy wiosenny mecz przed własną publicznością zagrali piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Debiut zaliczył także stadionowy monitoring. Od teraz bowiem w czasie, gdy kibice będą śledzili to, co dzieje się na boisku, służby porządkowe będą śledzili także to, co dzieje się na trybunach.

W skład systemu monitoringu na stadionie KS Siarka wchodzi 27 kamer rozlokowanych na trybunach i wokół płyty boiska. Zapewniają podgląd ciągów komunikacyjnych i tego, co dzieje się w poszczególnych sektorach na trybunach.

– System ma zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przyszły podziwiać widowisko sportowe i dla nich jest on zamontowany – mówi Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Uruchamiając system, spełniamy także wymogi stawiane nam przez przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz przepisy dotyczące bezpieczeństwa imprez masowych. Na pewno system ten pomoże służbom dokładnie koordynować swoje działania i podejmować decyzje bezpośrednio w trakcie trwania imprezy.

– Ustawa obliguje nas do identyfikacji każdego uczestnika imprezy masowej i dzięki uruchomionemu właśnie monitoringowi będziemy mogli spełnić te warunki – wyjaśnia Wacław Salamucha, prezes KS Siarka. – Aby dopełnić całkowicie tego obowiązku, będziemy także przy sprzedaży biletu zapisywać imię, nazwisko i pesel osoby, która wchodzi na stadion oraz numer miejsca, które zajmie na trybunie.

Prezes Wacław Salamucha przyznaje, że monitoring na stadionie przy al. Niepodległości będzie miał okazję się sprawdzić podczas całej rundy wiosennej, szczególnie że gospodarze obiektu spodziewają się aż pięciu meczy podwyższonego ryzyka w tym sezonie. Pierwszy już 27 kwietnia ze Stalą Rzeszów, na który do Klubu Sportowego Siarka wpłynęło już zapotrzebowanie na pół tysiąca biletów.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o