Kibice trafią pod oczy kamer

Gmina Tarnobrzeg otrzymała z Funduszu Rozwoju Fizycznej w ramach realizacji programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego kwotę 1,5 mln zł. Resztę finansuje z własnego budżetu. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Miasto szuka fachowców od montażu monitoringu i nagłośnienia na drugoligowym stadionie KS Siarka.

Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na dalszą część przebudowy stadionu KS Siarka.  Zwycięska firma otrzyma zadanie wykończenia pomieszczeń pod trybuną “A” oraz zamontuje monitoring i nagłośnienie.

Wartość inwestycji, którą zamierza sfinansować tarnobrzeski samorząd, przekracza 5 mln zł. Zgodnie z planem prace nad nią potrwają aż 3 lata, ale po ich zakończeniu stadion będzie nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń dorówna wzorowym tego typu obiektom.

– W ramach prac zaplanowanych na ten rok na stadionie zostanie zainstalowany monitoring – wyjaśnia prezydent Norbert Mastalerz.

W 2012 zaplanowano wykończenie pomieszczeń na drugim  piętrze, w tym pomieszczenia dla: spikera, obserwatora, komentatorów, pomieszczenia WC, część korytarza z klatką schodową. Wykończone zostaną także pomieszczenia na pierwszym piętrze, w tym pokoje medyczne, porządkowe i magazynowe oraz posadzki na tym poziomie.

Za dwa lata dokończone zostaną prace na parterze. W tym kompleks pomieszczeń dla dwóch drużyn rozgrywających mecz – szatnie z zespołem natrysków i miejscami do masażu, WC, przedsionki, pokoje dla trenerów i lekarza. Pomieszczenie dla badań antydopingowych, w tym poczekalnia i pokój badań,  zespół szatni dla sędziów.
W ostatnim roku finansowania przedsięwzięcia zbudowane zostaną kasy kibica, nagłośnienie, obiekt zyska także elewację.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments