Kibole chcą zabić premiera!

Do premiera Tuska docierają listy, których autorem jest pseudokibic. Fot. Wit Hadło

WARSZAWA. Donald Tusk w niebezpieczeństwie.

ABW i policja poszukują osoby, która od dwóch tygodni grozi Donaldowi Tuskowi, wysyłając anonimy i grożąc mu śmiercią. Listy są pisane na komputerze. Autor zapowiada zamach na premiera za uwięzienie lidera kiboli warszawskiej Legii, Piotra S., pseudonim Staruch.

Służby mają już opinie biegłych, według których anonimy pisała ta sama osoba. W sumie wysłano trzy listy; dwa do domu premiera, a jeden do jego kancelarii. Postępowanie w sprawie sprowadzenia zagrożenia na organy konstytucyjne prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

Biuro Ochrony Rządu, mimo tej sytuacji, na razie nie wzmacnia ochrony Donalda Tuska. Jak poinformowano w BOR, takich gróźb przychodzi do premiera bardzo wiele. Tym razem jednak śledztwo wszczęto po informacjach z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

To już drugi w ostatnich miesiącach sygnał o zagrożeniu wobec przedstawiciela najwyższych władz. Obecnie w areszcie w Krakowie przebywa mężczyzna podejrzany o planowanie zamachu bombowego na konstytucyjne organy państwa. Brunon K. został zatrzymany 9 listopada ubiegłego roku. Według śledczych, zamierzał zdetonować w pobliżu Sejmu 4 tony materiałów wybuchowych. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów, w trakcie rozpatrywania w Sejmie

projektu budżetu państwa.

and, RMF FM

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
izaZIBIAmbrożyJurekZB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Nas w Polsce tego typu zagrania nie dziwią. Przecież to stare zagrywki UB-owskie.
Wywołać zagrożenie – najlepiej anonimowym listem, telefonem itp. Wałkować temat w gazetach, radiu i telewizji.
A w rzeczywistości odwraca się uwagę od spraw ważnych.
Śmiechu warte.
Tak na marginesie samo przychodzi pytanie. Odszedł szef BOR-u ( ksywa „Kurdupel Janiak”) to od razu jest zagrożenie? Rozgryweczka w Warszawce?

Ambroży
Gość
ZIBI
Gość
ZIBI

I BARDZO DOBRZE. W MAKÓWKĘ I DO PIACHU ON I CAŁY JEGO SKORUPOWANY NIERZĄD.

Ambroży
Gość
Ambroży

ps. Po obejrzeniu” Kawy na ławę” w TVN24 i wypowiedzi posła Szejnfelda trudno do tego co napisałem nie dopisać kilku słów. Na pytanie dlaczego mamy dzieci niedożywione w POlsce z całą szczerością do słów Niesiołowskiego dodał: bo mamy bydlęta zamiast ojców i matek, które przepijają wszystko!!! (Choć później po sprzeciwie reszty adwersarzy stwierdził , że to margines). Muszę równie szczerze napisać : DONALDINO – odpowiedz mi czy piją oni z nadmiaru dobrobytu, polityki miłości??, czy może z bezradności wobec , biedy, bezrobocia i tego, że Wam na gorzałę starczy, na premie też !!!. Bezrobotnym na pewno NIE, nawet na ten… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

To zapewne ze strachu zaczęli pić na umór ,jeśli miesięcznie na gorzałę idzie ponad 11 000zł. Jak gorzała to i coraz głupsze pomysły aby bezkarnie można kraść do 1000 zł , bo to nie przestępstwo, tylko wykroczenie?. już widzę stado kierowców tankujących za frico !!, gorzej będzie jak babci na mieście zakoszą torebkę z zawartością prawie całej emerytury i nikt z policji dupska za tym nie ruszy , gdyż to mała szkodliwość społeczna i wielka strata czasu!!!!!!!!!!!!!. Analizując na chłodno ten artykuł : myślę dobrze to czy tylko ulica ma stanowić prawo?? Skoro demokracja w sejmie zawodzi na całego ,… Czytaj więcej »

Jurek
Gość
Jurek

Tylko kibole ? Chyba więcej jest chętnych.

ZB
Gość
ZB

Dziwne! Takich danych się nie publikuje.Jaki to ma sens? Co chcą przykryć , podając taki komunikat/