Kibole Resovii pobili ludzi przez…pomyłkę

Na zdjęciu jeden z zatrzymanych pseudokibiców Resovii prowadzony na tzw. “dołek” w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Fot. KMP Rzeszów

RZESZÓW. Zaatakowali niewinnych przechodniów.

W rejonie przychodni przy ulicy Hetmańskiej, 3 czerwca,  do idących dwóch mężczyzn podjechały dwa samochody. Wysiadło z nich kilku pseudokibiców Resovii, którzy zaatakowali 24-latka i jego 19-letniego kolegę. Dotkliwie ich pobili, a następnie ukradli jednemu z nich saszetkę z dwoma telefonami. Po kilku minutach, napastnicy wsiedli do samochodów i odjechali. Jak się później okazało była to… pomyłka, bo poszkodowani nie byli i nie są chuliganami żadnej piłkarskiej drużyny.

- Do szpitala trafił 24-latek, któremu napastnicy próbowali złamać nogę, a następnie rękę – mówi podinspektor Zbigniew Kocój, oficer prasowy rzeszowskiej policji.

Niedawno policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców zatrzymali trzech podejrzanych o pobicie i kradzież. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, sąd zastosował wobec 20-letniego Ramiego H. pseud. “Jamal” i jego 21-letniego wspólnika, Andrzeja G. pseud. “Jean Poul” trzymiesięczny areszt. Trzeci z zatrzymanych, 22-letni Paweł K. pseud. “Kopara” objęty został dozorem policyjnym. Cała trójka za pobicie odpowie przed sądem. Grozi im kara do 8 lat więzienia. Policjanci szukają jednocześnie pozostałych osób biorących udział w tym brutalnym pobiciu. Policjanci złapali tych trzech chuliganów m.in. dzięki temu, że napadli oni na zwykłych przechodniów, a nie na pseudokibiców,  bo ci z zasady nie współpracują z policją.

- To pierwsza sprawa, jaką przeprowadzili policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców. Wydział zajmujący się tą problematyką został utworzony 1 czerwca 2011 roku w strukturze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – wyjaśnia podinspektor Kocój.

Marek Jawczak

do “Kibole Resovii pobili ludzi przez…pomyłkę”

 1. hg

  Co za cweliska chodzą w odzieży jp wybujani na chu….a a stary pies i synek z du..y daje?! Wezcie szczury z hetmańskiej zapknijcie du..y i siedzcie po piwnicach nadal. PozdRRówki

 2. makrela

  Rzydowiacy w akcji 8 na 2, żeby dać sobie radę. Co za POdludzie.

 3. Ja

  dobrze Rami :) poszedl za odwet za brata i tyle !!!!! pozdrowienia do wiezienia :) PDW !!!!!!!!!!

 4. loOk

  dobrze balon i ciapaty poszli w puche hahahahahahaa……. !!!!

 5. ja

  “Jean Poul” hehe dobre :D Rzanpol po polsku :)

 6. ja

  jaka pomyłka?? znaczy że jakby dorwali tego co chcieli to wszystko byłoby OK??

 7. Jasio

  W takich sytuacjach nie ma nic przez ” przypadek”. Zasluzyl to go doszli i tyle.

  • jjj

   Ciekawe że ci „bohaterowie” nie atakują pojedyńczo. Jak są sami to przemykają sie pod ścianą ze spuszczoną głową i pampersem w spodniach.

  • Rafał Pusz...ek klapouchy@swinskieuszy.pl

   hahahaha bardzo dobrze ! jeden rami beduin ciota napinacz a drugi grzebyk przyrost koksu nad rozumem ! obaj na dodatek zwykli zlodzieje ! jak juz leja sie po ryju to by przynajmniej nie okradali ! tak 3-4 lata temu to przynajmniej jeszcze jakies zasady byly i sie nie okradalo a ze idioci z wyspianskiego leja kogo popadnie i jeszcze typow co sie nie bawia to takie pozniej skutki sa

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.