Kiedy będzie gotowy stadion miejski?

Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Budowlańcy pracują już na trzy zmiany.

Firmy wykonujące prace nad stadionem miejskim przy ul. Hetmańskiej obawiają się, ze nie wyrobią się w terminie. Początkiem marca skierowali wnioski do ratusza o przedłużenie terminu. Tam jednak milczą na ten temat. – Wciąż czekamy na odpowiedź – mówi Marcin Stenka z Inżynierii Rzeszów.
Nie ma co ukrywać, że stadion nie wygląda najlepiej. Jak idą prace? Nad wschodnią trybuną zamontowano już ostatni element zadaszenia. – Pracujemy na trzy zmiany, tak aby zdążyć na czas. – mówi Marcin Stenka, dyrektor kontraktu. Twierdzi również, że konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Alstal ma czas do końca marca na wykonanie zlecenia. Pozostaną jeszcze prace wykończeniowe i związane z sanitariatem.

Firma Baster-Pol z Mogielnicy zajmuje się przebudową toru, który zgodnie z zawartą umową powinien być gotowy na… 15 marca. Nie chciał z nami rozmawiać na ten temat. – Bardzo proszę o kontaktowanie się w tej sprawie z urzędem miasta – mówi Bogdan Bardzik z Baster-Pol. Prace nad torem utrudniają prace związane z przebudową wschodniej trybuny, ponieważ sprzęt ciężki zagradza część terenu.
Za każdy dzień opóźnienia firmy będą musiały zapłacić karę. Wykonawcy czekają jednak na odpowiedź z ratusza o przedłużenie terminu. Umowa przewidywała, że np. ze względu na utrzymujące się mrozy (minus 10 st.C) będzie istniała możliwość przesunięcia terminu.
Ewelina Nawrot

do “Kiedy będzie gotowy stadion miejski?”

 1. ROMAN

  widziały gały co brały- czytały wymogi przetargu – a teraz co przedłużenie terminu – i miałkot ? – to co oni wcześniej robili – owce paśli i barany – że nie przewidzieli tego i owego – nie ma ustępstw – koniec z dziadostwem

 2. NOmosz

  Jak stawał do przetargu , to wykonawca zgodził sie jego na warunki, liczy że przez brak odpowiedzialności zarobi pieniądze ?!

 3. IVAN MAUGER

  JA SIADAM NA STAREJ TRYBUNCE, BO SLONCE NA NOWEJ BEDZIE SPRZYJAC „AFRICANEIROS”!

 4. asterix1969

  Żadnych ustępstw ze strony Ratusza. Termin ma być zachowany i tyle.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.