Kiedy Ferenc usunie Deca?

RZESZÓW. Już 36 dni minęło od wyborów samorządowych, a przy trasie Zamkowej wciąż straszy wyborczy plakat Andrzeja Deca, kandydata na radnego i na prezydenta Rzeszowa.

Ordynacja wyborcza w art. 71 ust. 5 jednoznacznie określa, że: „Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.”

Andrzej Dec najwyraźniej tak się przejął faktem wybrania do Rady Miasta Rzeszowa i w dodatku zdobyciem funkcji przewodniczącego tej rady, że zapomniał o ustawowym obowiązku. Pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej pewnie do dziś oblewa sukces swojego kandydata i też nie ma czasu na tak przyziemne sprawy, jak wypełnianie ustawowych obowiązków. Jak długo będzie więc podobizna Deca wisiała przy trasie Zamkowej?

Ordynacja wyborcza w tym samym art. 71 w ust. 6 zobowiązuje do działania prezydenta miasta: „Prezydent miasta postanawia o usunięciu plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych nieusuniętych przez obowiązanych do tego w terminie, o którym mowa w ust. 5. Koszty usunięcia ponoszą obowiązani.”

Tadeusz Ferenc już tydzień temu był więc zobowiązany ustawą do usunięcia plakatu reklamującego Andrzeja Deca. Jednak wciąż tego nie robi i demonstruje wyborcom swój brak poszanowania dla obowiązującego prawa.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments