Kiedy i jaka ulga przysługuje studentom i uczniom

PODKARPACIE, RZESZÓW. Co z tymi ulgami?

Na trasie Rzeszów – Lublin student otrzyma 20 procent zniżki na bilet jednorazowy, a na trasie Rzeszów – Wola Rafałowska nie otrzyma jej w ogóle, bo kierowcy twierdzą, że nie ma jednorazowych biletów ulgowych. PKS odpiera te zarzuty. Skąd zatem wynikają te rozbieżności i różnice?

– Studentom przysługuje ulga 51 procent na imienne bilety miesięczne – wyjaśnia Łukasz Góra, kierownik biura obsługi klienta w PKS Rzeszów S.A. – Natomiast na bilety jednorazowe nie ma ulgi ustawowej. Spółka PKS przyznała studentom ulgę handlową.
Ulga handlowa wysokości 20 procent dotyczy biletów jednorazowych w autobusach zwykłych i przyśpieszonych. Natomiast w autobusach pośpiesznych waha się ona od 20 do 30 procent, a jest to uzależnione od konkretnego połączenia. Ulgi handlowe na bilety jednorazowe przysługują tylko studentom. Nie ma natomiast takiej ulgi na jednorazowe bilety szkolne. Za taki przejazd uczniowie muszą płacić pełną stawkę.

Dostaliśmy do redakcji sygnały, że w niektórych połączeniach np. Rzeszów – Wola Rafałowska kierowcy nie sprzedają studentom jednorazowych biletów z ulgą tłumacząc, że kasy nie umożliwiają naliczenia zniżki. PKS dementuje te pogłoski twierdząc, że bilety takie kierowcy powinni sprzedawać i tak postępują.

Czekamy zatem w redakcji na kolejne sygnały w tej sprawie aby potwierdzić czy te zgłoszenia to odosobnione przypadki czy ogólna praktyka. Czytelników, którzy spotkali się z odmową sprzedaży biletu ulgowego prosimy o skontaktowanie się redakcją. Jeżeli zgłoszenia się potwierdzą, będziemy żądać od PKS Rzeszów dalszych wyjaśnień.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments