Kiedy powstanie Bella Dolina?

Na miejscu budowy Bella Doliny, przy ul. Lubelskiej, widać jedynie banner, informujący o… budowie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Budowa kompleksu handlowo-rozrywkowego przy ul. Lubelskiej miała rozpocząć się w październiku 2012 roku.

– Prace ruszą jesienią 2012 roku – informowała pod koniec wakacji firma Mayland Real Easte Sp. z o.o., która zajmuje się (a właściwie dopiero zajmie się) budową wielkiego, parterowego centrum handlowego Bella Dolina przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Od kilku miesięcy poza bannerem dumnie głoszącym: “Właśnie tutaj Mayland buduje nowe centrum”, nie ma nic. Dlaczego?

Firma zapowiadała, że pierwszy klient do obiektu wejdzie już na święta Bożego Narodzenia 2013 roku. Już wiadomo, że o tej dacie możemy zapomnieć, ponieważ do chwili obecnej nie została nawet wbita pierwsza symboliczna łopata. Kiedy ruszą prace? Na to pytanie trudno jest uzyskać odpowiedź.

Nie pierwszy raz
– Prace jeszcze się nie rozpoczęły, ponieważ brakowało niewielkiej części terenów, które należą do miasta Rzeszowa. Przetarg na ich zakup miał się odbyć końcem grudnia, ale decyzją francuskiego zarządu, został on odwołany – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od osoby związanej niegdyś z Mayland. Dlaczego? Nie wiadomo.

To nie jedyne opóźnienie. Budowa Bella Doliny miała ruszyć znacznie wcześniej, bo w 2010 roku. Wtedy powodem przesunięcia terminów była niechęć władz Rzeszowa do zamiany (lub sprzedaży) z inwestorem działek potrzebnych do realizacji inwestycji. W 2012 roku nic nie wskazywało na możliwe kolejne opóźnienia.

Parterowy kompleks
Bella Dolina będzie parterowym kompleksem handlowo-rozrywkowym, który zajmie powierzchnię blisko 90 000 m.kw. Znajdą się w nim m.in.: sklepy, hotele, biura, restauracje oraz SPA. Powstanie także park logistyczny i technologiczny, a wewnątrz budynku pojawi się sztuczne jezioro. Obiekt będzie składał się z kilku oszklonych budynków połączonych ze sobą .

Z wstępnych szacunków wynika, że inwestycja będzie kosztowała firmę ok. 400-450 mln zł.

Ewelina Nawrot

Projekt kompleksu handlowo-rozrywkowy Bella Dolina. Fot. Archiwum Mayland Real Estate

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
~Edmund Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
~Edmund
Gość
~Edmund

Zacznijcie lepiej inwestowac w przemysł, budujcie zaklady, fabryki by ludzie normalna prace mieli i mieli z czego zyc a nie budujecie kolejne na wzór galerii rzeszów yebane centrum do zwiedzania gdzie wiecej bedzie turystów i galerianek niz faktycznie zadowolonych klientow mogacych sobie pozwolic na swobodne za swoje pensje zakupy.