Kiedy powstanie centrum przy Resovii?

Tak ma wyglądać centrum handlowe Res-Vita, które zostało zaprojektowane przez krakowskich architektów z UCEES. Fot. UCEES

RZESZÓW. Budowa kompleksu Res-Vita przy alei Witosa ruszy. Ale jeszcze nie w tym miesiącu

- Niestety wciąż jest problem z kilkoma byłymi właścicielami działek, którzy chcą odzyskać 30 arów ziemi. Sprawa cały czas się toczy – mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia.

Kompleks ma zajmować około 5 ha powierzchni, więc te 30 arów wydaje się być małym problemem. Niestety skutecznie opóźniającym rozpoczęcie inwestycji.

W tym miesiącu inwestor miał wystąpić o pozwolenie na budowę. Jednak dopóki nie upora się z byłymi właścicielami działek, nie może tego zrobić. – Mam nadzieję, że w tym półroczu ta sprawa się rozstrzygnie – dodaje Bentkowski.

Centrum handlowo-rekreacyjne Res-Vita jest wspólnym przedsięwzięciem przedsiębiorcy Tadeusza Dykiela i klub CWKS Resovia. Obiekt ma zostać wybudowany przy skrzyżowaniu alei Witosa z ulicą Wyspiańskiego.

Obiekt będzie spory
Zgodnie z planem kompleks będzie się składał z dwóch części. Jak się dowiedzieliśmy, w pierwszej  mają się znaleźć sklepy spożywcze, sportowe, budowlane i salon RTV-AGD. Na pierwszym piętrze tej części mają powstać m.in. syntetyczne lodowisko,  skate-park i kino dla około tysiąca widzów. Będzie tez gdzie potańczyć, ponieważ inwestycja przewiduje budowę dyskoteki.

W drugiej części centrum ma się znaleźć hotel z ponad 150 pokojami. Na ostatnim piętrze ma powstać klub kibica, z którego fani piłki nożnej (i nie tylko) będą mogli oglądać mecze przez szklane ściany budynku.

Ewelina Nawrot

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.