Kiedy powstanie wieża kontroli lotów?

Taki projekt wieży kontroli ruchu miał być realizowany w 2009 r.

UJAWNIAMY

JASIONKA, WARSZAWA. Dlaczego Krzysztof Banszek, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, nie dotrzymuje słowa.

W marcu miał być ogłoszony przetarg na budowę wieży kontroli ruchu lotniczego na rzeszowskim lotnisku. Miesiąc temu zapewniał o tym Grzegorz Hlebowicz, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Przetarg nie został ogłoszony, a na pytanie o przyczyny opóźnienia rzecznik odpowiada: – Projektant nie dostarczył kompletu dokumentacji.

Nie ma szczęścia nowa wieża na rzeszowskim lotnisku. Jej budowa miała być rozpoczęta w 2009 r. i w maju 2012 r. rzeszowscy kontrolerzy lotu mieli już pracować w nowym budynku. Przetargu na wykonanie jednak nie ogłoszono. PAŻP winił za to firmę Ingerop Polska, projektanta obiektu. Czas płynął, a dokumentacji projektowej nie było i przetargu na wykonanie nie dało się ogłosić. Tak upłynął rok.

Więcej w Super Nowościach.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janles62
janles62
10 lat temu

zupełna racja-nowy sąd zbudowali za mały, po co większy itd.-robią wszystko aby udupić Rzeszów to jak ma się tu coś rozwijać

roman
roman
10 lat temu

i po raz kolejny warszawka robi podkarpacie w przysłowiowe bambuko- wciskają kit – a to brak dokumentów/ a to znowu coś – i tak w kółko a czas ucieka a u nas nic zastój- tak jest z wieloma sprawami sterowanymi centralnie – to w końcu nasuwa się pytanie – po co jest ta cała warszawa ze swoimi urzędnikami ?