Kiedy zobaczymy Res-Vitę?

Kompleks Res-Vita powstanie u zbiegu al. Witosa z ul. Wyspiańskiego. Fot. UCEES

RZESZÓW. Mieszkańcy wyczekują budowy centrum handlowo-usługowego w rejonie stadionu Resovii.

Od kilku lat mówi się o tym, że u zbiegu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego ma wyrosnąć potężne centrum handlowo-usługowe Res-Vita. Prace miały ruszyć na przełomie maja i czerwca br., ale już wiadomo, że zostaną nieco przesunięte. – Projekty obiektu będą gotowe najwcześniej końcem czerwca – mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovii.

- Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę – wyjaśnia prezes. Dopiero po otrzymaniu zezwolenia będzie można ruszyć z inwestycją.

Pierwsze plany budowy kompleksu sięgają 2006 roku. Wtedy mówiło się o budowie dwóch 40-piętrowych wieżowców w sąsiedztwie hotelu, kina, galerii handlowej, krytego lodowiska, a nawet aquaparku i hali łuczniczo-piłkarskej. Potężne centrum wraz z budową nowych trybun przy stadionie Resovii miało kosztować w sumie 300 mln zł. Ostatecznie jednak inwestor zrezygnował.

Teraz zabudowa 5-hektarowego terenu przy al. Witosa przybrała nieco inny wymiar. Obiekt, który wspólnie mają wybudować przedsiębiorca Tadeusz Dykiel (75 proc. udziałów w spółce Res-Vita) i klub sportowy CWKS Resovia (25-proc. udziałów), ma posiadać trzy piętra i być podzielony na dwie części. W pierwszej znajdą się: duże markety spożywcze, sportowe, budowlane oraz salon RTV i AGD. Ponadto powstaną tu syntetyczne lodowisko, skate-park, tor rolkowy, ścianka wspinaczkowa, kino oraz dyskoteka. Druga część zostanie przeznaczona na hotel, klub kibica i restaurację z widokiem na murawę stadionu Resovii.

Ewelina Nawrot

do “Kiedy zobaczymy Res-Vitę?”

 1. tłumok

  Ten inwestor nie da rady, takie są realia……………………..

 2. stefan podbijpiętą

  Mieszkańcy oczekują ? Kto oczekuje – gówno mnie obchodzi jakaś jeszcze jedna galeria – nie byłem jeszcze nawet w MH ani u podkulszczaka bo mnie to kompletnie nie interesuje – a budowa jeszcze jednego centrum przy tym przesyceniu jakie juz jest galerjami i centrami i hausami to istna głupota

 3. raf

  czy wy w Rzeszowie naprawdę nie macie gdzie kupować ?. Potrzebne wam jeszcze jedno centrum ?.Jakaś paranoja.

 4. DarthVader

  zauważyliście jedną prawidłowość w tym co się dzieje dookoła Resovii??? do póty do puki prezunio Bentkowski piastuje swoje stanowisko na Resovii wisi klątwa nieurodzaju…nie mogą znależć pożądnego sponsora, nie awansują klasę rozgrywkową wyżej i nie powstanie żadna porządna inwestycja przy stadionie…taka jest prawda

 5. malczewski

  Ta inwestycja, moim zdaniem, nigdy nie powstanie bo wystarczy zrobić wstępny biznes plan, aby zorientować się, że wyłożone środki na budowę centrum nigdy się nie zwrócą. Żaden przytomny inwestor nie wyrzuca pieniędzy w błoto. Tu chyba chodzi o przekręt związany z przejęciem za grosze od miasta bardzo cennych działek przez pewnego cwaniaka.

 6. ROMAN

  no i z nowu temat zastępczy- wyciągnięty jak królik z kapelusza- od 2006 co jakiś okres odnawiany i przewiją się jak baśnie z 1000 i 1 nocy – nie ?

 7. Wacek

  Wybudować normalne z lodem lodowisko a nie syntetycznne

 8. sokół

  to nigdy nie ruszy z prostej przyczyny….. inwestor jest spoza ukladu, a uklad stanowia inni biznesmeni powszechnie znani.

 9. gre

  no ciekawe czy ruszą w tym roku??????? ten temat wałkowany jest od ładnych kilku lat i nic jak narazie z tej inwestycji.

 10. stach

  zobaczycie jak świnia niebo

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.