Kierowca był chamski, zwolniono kontrolera!

– Gdy się chce psa uderzyć, kij się znajdzie – cytuje stare porzekadło Stanisław Sochań (59 l.). – Ciekawe, że ten kierowca sprzedawał pasażerom bilety dostępne w kiosku, a nie godzinne i nie wyciągnięto wobec niego żadnych konsekwencji – zastanawia się eksrewizor. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Kierowca niezagrożony, bo to mąż swej żony?

Rewizor zewnętrznej firmy obsługującej kontrolę biletów w autobusach MZK, który nie chciał wypisać mandatu nauczycielce przebywającej w autobusie pomiędzy kursami, „wyleciał” z pracy. Ściślej mówiąc nie podpisano z nim kolejnej miesięcznej umowy. Mężczyzna uważa, że dlatego, iż nie zgadzał się z kierowcą. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że przełożoną rewizorów jest małżonka tego kierowcy.

Bulwersujące zachowanie kierowcy przemyskiego autobusu MZK linii nr 12 opisaliśmy w zeszłym miesiącu. Nauczycielka z Przemyśla pracująca w szkole w Hureczku chciała po skończonej wycieczce szkolnej wrócić do miasta autobusem, którym zeń przyjechała, czyli „dwunastką”. Pozostała w nim z jeszcze jedną pasażerką, 81-letnią przemyślanką. Poza nimi w środku był jeszcze kierowca i kontroler, Stanisław Sochań (59 l.), który sprawdzał bilety podczas kursu Przemyśl – Hureczko. Było 4 minuty do odjazdu autobusu, gdy nagle kierowca zaczął kontrolować pasażerki. – Do mnie powiedział, żebym się nie wtrącał – wspomina S. Sachań. Od starszej pani kierowca wziął dowód osobisty, poszedł z nim do kabiny (czego nie wolno mu robić) i telefonował do kogoś, najprawdopodobniej do żony pytając głośno, czy osoba urodzona w 1932 roku ma już 75 lat. Upewniwszy się zwrócił dowód 81-latce.

„Cicho, panie Staszku, bo będą kłopoty”
Nauczycielka Renata Winslawska 75 lat na pewno nie ma. Miała za to bilet przygotowany do skasowania, gdy autobus ruszy. Kierowca nie pozwolił jej go jednak skasować, zablokował kasowniki i zażądał od rewizora wypisania przemyślance mandatu. Kontroler jednak nie kwapił się brać udziału w tej farsie, próbował nawet uspokoić kierowcę – pieniacza, ale ten powiedział. – Cicho, panie Staszku, bo pan będzie mieć kłopoty – co słyszała dobrze R. Winsławska. W efekcie autobus pełen ludzi, którzy biletów nie skasowali, bo nie mogli, dojechał do Przemyśla na przystanek koło MZK.

W firmie, jak to w rodzinie
Tu pojawiła się jakaś kobieta, nawrzeszczała na Winsławską, a Sochaniowi wydała polecenie wypisania mandatu, które wykonał. Nie przedstawiła się, ale ustaliliśmy, że była to szefowa rewizorów zatrudniona w zewnętrznej firmie obsługującej kontrolę biletów w autobusach przemyskiego MZK oraz… żona pana kierowcy, który okazał się nie tylko według swego przełożonego dobrym pracownikiem postępującym właściwie z pasażerami, ale także zdaje się wizjonerem. Przepowiadał bowiem, że jeśli pan Staszek nie zamilknie, to będzie miał kłopoty. No i ma.

Jest kozłem ofiarnym?
– Kierowca ten napisał na mnie dwie skargi – opowiada Sochań. – A jego żona, a moja szefowa dała mi do zrozumienia, że niewłaściwie napisałem wyjaśnienie na skargę pani Winsławskiej – precyzuje były już rewizor. – Po prostu nie wziąłem w nim winy na siebie – dodaje. – Gdy skończyła mi się lutowa umowa, marcowej już ze mną nie podpisano. Szefowa mówiła, że tak sobie życzyła pani prezes MZK (Alicja Chuchra przyp. autora). 59-letni mężczyzna nie mówi tego wprost, ale czuje się skrzywdzony. Jak się czuje kierowca winny całego zamieszania, nie wiemy. Jego przełożony w rozmowie z nami podkreślał, że zachował się on prawidłowo, jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że miał otrzymać naganę. Nadal jednak jeździ w MZK, a S. Sochania zwolniono. Widać zawsze musi być jakiś kozioł ofiarny, więc „padło” na kontrolera. Nic raczej dziwnego zważywszy na to, że jak się okazało MZK jest nie tylko spółką miejską, ale i rodzinną.

Monika Kamińska

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
emeryt antonipasazerjolopasażerjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
emeryt antoni
Gość
emeryt antoni

Jak autobus nie ruszy z pętli końcowej nie można kasować biletu! Przynajmniej w Rzeszowie. Bo autobus dojeżdzając do pętli ma inny numer w kasowniku niz wtedy gdy rusza po przerwie. Mnie przypomniał o tym kierowca lini 12 kończącego jazde w Budziwoju. A tu to jakiś kabaret. Autobus stał i do odjazdu było 4 minuty :) Ten kierowca powinien wozić gruz na budowie a nie ludzi

pasazer
Gość
pasazer

nie wspolczuje temu panu kanarowi. gdy byla zmiana cen biletow 12 lutego pisal ludziom cale mandaty po 62.50zl, gdy ludzie mieli bilety ulgowe tzw niewazne bo byly po 1,50zl a nie 1,70zl o czym malo kto wieczial. wyzej wymieniony pan Stanislaw patrzyl tylko na przod biletu czy jego cena to 1,50zl czy 1,70zl. gdy bilet okazal sie za 1,50zl odrazu wypisywal mandat tak jakby tego biletu wcale nie bylo. sam bylem swiadkiem gdy starsza pani skasowala tak owy bilet za 1,50zl to pan Stanislaw perfidnie pisal mandat mowiac *to moja praca, prosze mnie nie obrazac*

jolo
Gość
jolo

Sitwę widzę , sitwe…………. A czy to coś nowego pod słońcem ?

pasażer
Gość
pasażer

Dobry rewizor a wypisywał kary za ponad 6tys zl jakiejś kobiecinie jak pisały już wcześniej Super Nowości.
Ciekawe ??? jak sie sprawdza bilety to sie jest donosicielem ?????

jurek
Gość
jurek

Kierowca legitymując pasażerkę przekroczył swoje uprawnienia !Chyba dalej nie trzeba pisać co należy zrobić…

mama
Gość
mama

Ten kierowca powinien byc na etacie w CBS,wraz ze swa malzonka.Napewno wyniki pracy mieli by zaskakujace.To wyjatkowa para donosicieli,a przy tym nadgorliwi.Znam ich to wiem.Dziwie sie ze w MZK jeszcze pracuja.Kiedys ktos nie wytrzyma i skoncza przed sadem za bezpodstawne i bezprawne dzialania.