Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Szuka go policja

KROSNO. Autostopowiczka wyskoczyła z pędzącego samochodu. Policja szuka kierującego tymże pojazdem.

Trwa śledztwo w sprawie ustalenia mężczyzny siedzącego za kierownicą jasnego busa, który – jak podała policja – uczestniczył w wypadku na ul. Rzeszowskiej, który miał miejsce w marcu, a którym śmierć poniosła młoda kobieta (28 l.). Na podstawie zebranych danych udało się sporządzić portret pamięciowy kierowcy oraz zdobyć zdjęcie samochodu, który prawdopodobnie brał udział w tym tragicznym zdarzeniu.

Przypomnijmy. Do wypadku doszło 26 marca br. kilka minut przed godz. 2 na ul. Rzeszowskiej w Krośnie. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że dwie koleżanki, 24-letnia krośnianka i 28-letnia mieszkanka gminy Lipinki, na ul. Krakowskiej zatrzymały jasnego busa. Kierowca auta zabrał obie kobiety, zgodził się podwieźć je do dzielnicy Turaszówka. Ponieważ samochód miał trzy miejsca z przodu, obie panie usiadły obok kierowcy. Najprawdopodobniej mężczyzna nie chciał się jednak zatrzymać w umówionym miejscu i siedząca przy drzwiach 28-latka zdecydowała się wyskoczyć z auta w czasie jazdy. Kiedy kierowca zwolnił, tak samo postąpiła jej młodsza koleżanka. 24-latka nie doznała żadnych obrażeń, natomiast 28-latka upadając na asfalt zginęła na miejscu. Kierowca odjechał z miejsca wypadku.

– W ramach prowadzonego w tej sprawie śledztwa policjanci przeanalizowali zapisy z kamer rozmieszczonych na trasie przejazdu busa. Jedna z nich zarejestrowała jasny samochód, jadący 26 marca br., około godz. 1.30 ulicą Krakowską, w kierunku Jasła. Na podstawie wyglądu karoserii oraz dodatkowych ustaleń w tej sprawie należy przypuszczać, że jest to mercedes sprinter 312d, do którego wsiadły obydwie kobiety – relacjonuje podinspektor Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji. – Z ustaleń śledczych wynika, że samochodem kierował szczupły mężczyzna, w wieku około 40 lat, biegle mówiący po polsku. Miał krótkie, jasne włosy i ubrany był w ciemną, najprawdopodobniej ciemnozieloną bluzę dresową.

Wszyscy, którzy mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie, tel. (13) 43 29 900, e-mail krosno@podkarpacka.policja.gov.pl lub najbliższą jednostką Policji, tel. 997.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments