Kierowców czekają gigantyczne korki

Fot. Wit Hadło. Opr. graf. Mirosław Rykała

RZESZÓW. Na Piłsudskiego i Podkarpackiej trwają remonty,  a na Lubelskiej i Rejtana dopiero się rozpoczną.

Od połowy kwietnia aleją Piłsudskiego szybciej będzie można przejechać rowerem, czy nawet przejść pieszo, niż przejechać samochodem. Tam kilka dni po świętach wielkanocnych większego niż teraz tempa nabiorą roboty przy budowie tzw. okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ulicy Grunwaldzkiej. Już teraz spore korki tworzą się w innej części Rzeszowa, na ulicy Podkarpackiej, gdzie na całej jej długości położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Od 15 kwietnia do sierpnia na alei Piłsudskiego będą trwały m.in. prace przy palowaniu pod słupy pod okrągłą kładkę i przekładaniu podziemnej sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej. W tym  okresie będzie budowana nadziemna kładka, której koszt budowy wyniesie 12 mln zł. Drogowcy apelują, aby w miarę możliwości omijać remontowaną ulicę. Jednak urzędnicy miejscy obiecują, że nie będzie tak źle i tą drogą będzie można w miarę szybko przejechać.

- Podczas remontu alei Piłsudskiego droga nie zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów – poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Żeby usprawnić przejazd samochodów planujemy najbardziej intensywne roboty przenieść na weekendy.

Podkarpacka zatłoczona

Również pod koniec sierpnia zakończy się remont ulicy Podkarpackiej. Już teraz tą drogą trudno przejechać, bo trwa tam przebudowa jezdni, która ma być poszerzona i powstają tam chodniki. Remont jest prowadzony najpierw na jednej,  a potem na drugiej nitce, dlatego tworzą się tam korki. Ma być tam też ułożony nowy asfalt.

Największe zmiany drogowcy szykują w rejonie dwóch skrzyżowań ul. Podkarpackiej: z ul. Matuszczaka, oraz bliżej centrum, z al. Powstańców Warszawy i Batalionów Chłopskich. Na pierwszym z nich zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Drugie czeka prawdziwa rewolucja – powstaną tam dodatkowe prawo i lewoskręty. m.in. dwoma pasami będzie można wyjechać z al. Powstańców Warszawy w kierunku Krosna i Sanoka.  Kierowcy muszą więc jeszcze na pięć miesięcy uzbroić się w cierpliwość.

Na razie Lubelska i Rejtana bez korków

W późniejszym okresie rozpoczną się remonty przy ul. Lubelskiej, gdzie obecnie nie ma utrudnień w ruchu i na razie wycięto tylko drzewa. Ulica tam ma być poszerzona i przebudowane zostaną skrzyżowania, wybudowane zatoki autobusowe i wybudowane chodniki. Na razie nie wiadomo, w którym miesiącu 2012 roku rozpoczną się tam prace, ale pewne jest, że zakończą w 2013 roku. W tym samym roku skończy się remont drogi przy ulicy Rejtana. Jednak już w najbliższych miesiącach mogą się tam rozpocząć roboty.

Mariusz Andres

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.